Prognozy cenowe dla krypto: czy Meme Kombat zrobi rewolucję wśród inwestorów?

[Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany]

Meme Kombat ($MK) to nowy token gamingowy. Twórcy przewidzieli atrakcyjny mechanizm stakingu, z rocznym procentowym zwrotem z inwestycji (APY) na poziomie 112%. W ciągu pierwszych dwóch dni przedsprzedaży zebrano aż 50 tysięcy dolarów, a inwestorzy już teraz zacierają ręce, dostrzegając spory potencjał tego memecoina. W tym artykule pokusiliśmy się o prognozę cenową Meme Kombat. Na początek jednak przypomnimy, co wyróżnia ten projekt i dlaczego warto się nim zainteresować.

fot. materiały sponsora

Mechanizm Play-to-Earn święci wielki comeback w miarę, jak zbliża się kolejny rynek byka. Dlatego warto mieć oko na dobrze rokujące projekty, by móc je wcześnie zidentyfikować i zwiększyć szansę sukcesu, zanim najlepsze coiny osiągną szczytową cenę. Postaramy się pokrótce omówić fenomen Meme Kombat i jego tokenomikę, a przy okazji zastanowimy się, czy jest to kolejny memecoin, który ma szansę eksplodować.

Podsumowanie prognozy cenowej Meme Kombat 

  • Końcówka roku 2023: Na etapie przedsprzedaży Meme Kombat ustalono hard cap na poziomie 10 milionów USD. Jako że jest to coin użytkowy i kusi traderów atrakcyjnymi nagrodami za staking, nic dziwnego, że pula przewidziana w przedsprzedaży rozchodzi się jak świeże bułeczki. Kiedy etap presale dobiegnie końca, cena Meme Kombat na wolnym rynku będzie już znacznie wyższa. Szczęściarze, którzy zdążyli załapać się na przedsprzedaż, dostali coina w cenie 1,667 USD. Spodziewamy się, że Meme Kombat w niedalekiej przyszłości eksploduje, osiągając cenę 5 USD.
  • Końcówka roku 2025: Jako że eksperci zapowiadają na kolejną hossę na rynku kryptowalut na okres 2024-2025, jest szansa, że skorzysta na tym również Meme Kombat. Mając to na uwadze, szacuje się, że w roku 2025 ten token gamingowy może osiągnąć cenę nawet 9,5 $.

Czym jest Meme Kombat?

Meme Kombat to platforma, na której można obstawiać wyniki pojedynków na arenie walki. Twórcy projektu stawiają na niepowtarzalne doświadczenie, zaufanie i transparentność w społeczności graczy. Choć token $MK został dopiero co wypuszczony, zdążył już zyskać miano jednego z najpopularniejszych memecoinów.

fot. materiały sponsora

Platforma oferuje różne formy zakładów. Gracze mogą stanąć w szranki ze sobą nawzajem lub spróbować swoich sił w starciu z komputerem. Algorytmy wykorzystują mechanikę tradycyjnych gier, by zapewnić użytkownikom realistyczne doświadczenie i uczciwą szansę na wygraną.

Początkowo projekt Meme Kombat ma obejmować 11 popularnych postaci z memów. Użytkownicy będą mogli obstawiać swoich ulubieńców i kibicować im w kolejnych starciach. Sezon 2 wprowadza nowe postaci i więcej opcji w ramach samej gry.

Zgodnie z założeniem, Meme Kombat ma zapewniać użytkownikom pozytywne emocje i doświadczenie gry opartej na przejrzystych zasadach. Nowy token $MK ma wartość użytkową i na platformie służy do obstawiania zakładów, stakowania i innych transakcji. Dlatego też popyt nań jest dość wysoki już od samego początku.

Poza wartością użytkową nowego coina na uwagę zasługuje też przemyślany mechanizm stakingu z APY na poziomie 112%. To właśnie wysokie nagrody za staking stoją za spektakularnym sukcesem przedsprzedaży tej kryptowaluty. W tej chwili wysokość nagród za stakowanie $MK znacznie przekracza średnią wartość obserwowaną na rynku. Dla porównania, Ethereum oferuje APY w wysokości zaledwie 4%.

Użytkownicy muszą stakować token, by móc obstawiać zakłady na platformie. Większość pozostającej już w obrocie puli jest zatem zamrożona na kontraktach stakingowych, co pozwala na tworzenie efektywnej dynamiki popytu i podaży.

Jak już wspomniano, na etapie presale ustalono hard cap na poziomie 10 milionów USD. Całkowita podaż wynosi 12 000 000 tokenów, z czego 50% zaoferowano w przedsprzedaży. Kolejne 30% przeznaczono na nagrody za staking, 10% zasili pulę płynności, a 10% zostanie przekazane na nagrody dla społeczności wspierającej projekt i platformę.

Prognoza cenowa dla $MK

Skoro już przypomnieliśmy, czym jest Meme Kombat i zarysowaliśmy ogólne przewidywania co do jego ceny, przyjrzyjmy się bliżej uwarunkowaniom, jakie wpływają na tę wartość. Przy tej okazji warto jednak zauważyć, że wszystkie kryptowaluty niosą ze sobą pewne ryzyko, więc przed ulokowaniem w nich kapitału należy przeprowadzić własny research.

fot. materiały sponsora

Prognoza ceny Meme Kombat w roku 2023

Jako że przedsprzedaż przekroczyła najśmielsze oczekiwania, a sporą część puli tokenów przeznaczono dla społeczności skupionej wokół projektu, zapowiada się, że zaoferowane 50% wyprzeda się błyskawicznie. Możemy zatem oczekiwać, że część potencjalnych inwestorów, którzy nie zdążą załapać się na przedsprzedaż, będzie zmuszonych kupić $MK po pierwotnej ofercie giełdowej. Wtedy zaś cena Meme Kombat niewątpliwie pójdzie w górę.

Warto też pamiętać, że część podaży jest zamrożona na kontraktach stakingowych. Jako że APY wynosi 112%, wielu inwestorów na pewno zechce powiększyć pulę posiadanych tokenów. To jednak zmniejszy dostępność coina na rynku, a jak wiadomo, przy rosnącym popycie poskutkuje to dalszym wzrostem ceny.

Dlatego prognozujemy, że do końca 2023 roku Meme Kombat może osiągnąć cenę 5 dolarów.

Prognoza ceny Meme Kombat w roku 2025

Spoglądając w przyszłość, mamy przede wszystkim na uwadze nadchodzący rynek byka. Wielu analityków i przedstawicieli wiodących instytucji finansowych zapowiada hossę, więc liczymy się z tym, że na tej koniunkturze skorzysta także Meme Kombat.

Kolejnym czynnikiem jest tu również przewidywany wzrost branży gier hazardowych. Z raportu opublikowanego na portalu Statista wynika, że sektor ten może w najbliższych latach eksplodować i w roku 2028 zaliczyć ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do roku 2021.

Oczekuje się też istotnego wzrostu w branży Play-to-Earn. Meme Kombat łączy w sobie trzy popularne ostatnio trendy: memecoiny, Play-to-Earn i gry hazardowe online. Dlatego też przewidujemy, że może w nadchodzącym czasie zaliczyć istotny wzrost i jest szansa, że jego cena pod koniec roku 2025 osiągnie nawet 9,5 $.

Co może wpłynąć na wzrost ceny Meme Kombat?

Jako że Meme Kombat łączy w sobie cechy kilku kategorii krypto, wpływ na jego cenę może mieć wiele czynników. 

fot. materiały sponsora

Duży popyt i niewielka podaż

Jak w przypadku każdej klasy aktywów, należy przede wszystkim rozważyć kwestię podaży i popytu. Fakt, że Meme Kombat jest tokenem użytkowym, a do tego wykorzystuje popularny mechanizm stakingu, sprawia, że ustawia się doń kolejka chętnych, ale brak jest chętnych do sprzedaży. To prosta droga do wzrostu ceny, a wówczas nagrody za stakowanie będą jeszcze cenniejsze. 

Kolejnym czynnikiem jest ograniczona podaż na etapie przedsprzedaży oraz spory popyt od samego początku tej waluty. Jak już wspominaliśmy, wielu inwestorów nie załapie się na presale. Będą oni musieli kupić $MK na wolnym rynku, co przyczyni się do wywindowania ceny tokena.

W przypadku kryptowalut dynamika podaży i popytu kształtuje niedobór. Dzieje się tak, ponieważ niedobór to kluczowy czynnik wzrostu cen kryptowalut, co doskonale widać na przykładzie Bitcoina

Przy tak dobrych prognozach Meme Kombat może szykować się na niejedno zwycięstwo na swojej arenie walki. Inwestorom zaleca się jednak baczne obserwowanie nie tylko trendów rynkowych, ale i wydarzeń na scenie światowej. 

[Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany]

Może Cię zainteresować:

Komentarze