Nastroje, rząd i zaufanie – zaskakujący raport

1 171

Niedawno opublikowany został raport dotyczący oceny aspektów, takich jak działania rządu, rozwój pandemii oraz zaufanie do określonych podmiotów. Obywateli wybranych państw ankietowała brytyjska firma badawcza. W zestawieniu znaleźli się również Polacy. Oto co wynika z raportu.

Ocena działań rządu

Tylko 39% Polaków uważa, że dotychczasowe działania rządu w kwestii przeciwdziałania pandemii są właściwe. Gorzej wypada tylko Francja, gdzie 34% obywateli jest zadowolonych. Poza tym niski wynik zanotowały: Japonia(42%), Hiszpania (42%), USA (43%). Najwyższe wyniki w tej kwestii miały: Wietnam (97%), Malezja (92%), Tajwan (90%), Australia (97%).

Dalszy rozwój pandemii

W sprawie nastrojów odnośnie dalszego rozwoju pandemii ludzie odpowiadali następująco. W Polsce 33% ankietowanych uważa, że sytuacja na świecie i w kraju będzie się pogarszać, 13% uważa, że sytuacja w kraju będzie się pogarszać, a na świecie poprawiać. 28% Polaków sądzi, że sytuacja w kraju i na świecie będzie się pogarszać, zaś 4% sądzi, że w kraju sytuacja będzie się poprawiać, podczas gdy na świecie będzie się pogarszać. Reszta badanych wstrzymała się od odpowiedzi. Pełne zestawienie poniżej.

Kogo obywatele darzą zaufaniem w kwestii wirusa?

Na samym końcu w zestawieniu znalazła się Polska. Obywatele zaznaczyli, iż rządowi i mediom ufa mniej niż połowa Polaków. Bardziej niż służbie zdrowia (ok.70%), ufamy przyjaciołom i rodzinie (80%). Pierwsi w zestawieniu pod względem zaufania do służby zdrowia jest Malezja, Hiszpania i Tajwan, gdzie służbie zdrowia ufa ok. 95% ankietowanych. Poza tym większość państw znajduje się w ostatnim decylu pod tym względem. Całość zestawienia poniżej.

https://tiny.pl/77bkp

Zapraszam do komentowania, poprzedni news tutaj.

źródło grafiki tytułowej: https://tiny.pl/7761n

Komentarze