Narzędzia do analizy blockchain i śledzenia sentymentu na rynku kryptowalut

9 803

Blockchainowe narzędzia analityczne, umożliwiające badanie rynku kryptowalut, śledzenie transakcji i rozwiązania do monitorowania zostały opracowane po to, aby pomóc zwalczać wykorzystanie kryptowalut do celów przestępczych jak również zapewnić inwestorom głębszy wgląd w rynek, aby mogli podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Zobacz Top 13 narzędzi analitycznych, które mogą dać Ci pewną przewagę na rynku kryptowalut.

Chociaż bitcoin i inne kryptowaluty zostały opracowane jako anonimowe i prywatne, ich twórcy nigdy nie zamierzali, aby stały się one środkami do prowadzenia nielegalnych działań.

Ze względu na swój anonimowy charakter kryptowaluty, takie jak bitcoin, Monero i inne cyfrowe monety służące ochronie prywatności, są wykorzystywane przez przestępców do różnych celów, takich jak pranie pieniędzy, finansowanie operacji terrorystycznych, monetyzacja oprogramowania ransomware, handel nielegalnymi towarami itp.

Poniższe narzędzia analityczne blockchain zostały opracowane, aby pomóc organom ścigania w śledzeniu i rozprawianiu się z takimi praktykami oraz pomagać firmom i inwestorom detalicznym w kryptowalutach w efektywnej analizie rynku kryptowalut i odpowiednim zarządzaniu ryzykiem, które się z tym wiąże.

1. Chainalysis

Chainalysis to jedno z najbardziej popularnych narzędzi analitycznych blockchain oraz dostawca rozwiązań do badania kryptowalut i monitorowania transakcji, które umożliwia bankom, firmom i rządom zrozumienie, w jaki sposób ludzie używają kryptowalut.

W chwili pisania tego tekstu usługi Chainalysis są używane w ponad 60 różnych krajach, obsługują ponad 100 różnych wiodących kryptowalut i świadczą usługi analityczne na zlecenie ponad 375 firm i organizacji.

Chainalysis ma w swojej ofercie cztery różne produkty i rozwiązania programowe:

 • Chainalysis Reactor: „oprogramowanie, które łączy transakcje kryptowalutowe z rzeczywistymi podmiotami. Daje szerokie możliwości zwalczania działalności przestępczej w łańcuchu bloków.
 • Chainalysis know your transaction (KYT): pomaga firmom kryptowalutowym przestrzegać lokalnych i globalnych przepisów, wykrywać działania wysokiego ryzyka, przechwytywać i przejmować nielegalne fundusze itp.
 • Chainalysis Kryptos: zapewnia pełne profile firm kryptowalutowych w oparciu o dane KYC i dane Chainalysis.
 • Chainalysis Data: daje dostęp do dużych zbiorów danych blockchain, które pomagają w badaniach lub dochodzeniach w zakresie transakcji blockchain.

Warto dodać, że Chainalysis publikuje cyklicznie bardzo interesujące raporty ze świata blockchain i kryptowalut. Aby być na bieżąco z różnymi ciekawymi obserwacjami ich analityków, warto zapisać się na newsletter. Co ciekawego zauważy Chainalysis, „wpada” również na ich Twittera. Warto obserwować!

2. Elliptic

Na stronie główneh tego narzędzia czytamy, że „instytucje finansowe i firmy zajmujące się kryptowalutami polegają na analityce blockchain firmy Elliptic w celu zarządzania ryzykiem i przestrzegania przepisów na całym świecie”.

Elliptic pomaga instytucjom finansowym, giełdom kryptowalut i organom regulacyjnym zrozumieć i monitorować ich inwestycje i ekspozycje w kryptowaluty. Narzędzie daje możliwość śledzenia podejrzanych transakcji kryptowalutowych i demaskowania działań cyberprzestępców, którzy wykorzystują kryptowaluty do prania pieniędzy i innych przestępstw finansowych.

źródło: Elliptic

Elliptic oferuje 5 różnych usług analizy blockchain:

 • Elliptic Discovery: pomaga wykryć i ocenić ekspozycję na krypto-aktywa.
 • Elliptic Lens: pomaga sprawdzić, monitorować portfele kryptowalut i zrozumieć przepływ środków.
 • Elliptic Navigator: pomaga kontrolować ryzyko i pewnie zwiększać inwestycje w kryptowaluty
 • Elliptic Forensics: pomaga wykrywać przestępstwa związane z kryptowalutami. Usługi dochodzeniowe: dochodzenie i rozwiązywanie przestępstw popełnionych przy użyciu kryptowalut.

3. CipherTrace

CipherTrace to narzędzie analityczne blockchain, które angażuje się w rozwój gospodarki kryptowalut, dzięki czemu wirtualne aktywa mają zyskać zaufanie rządów i bezpieczeństwo nakierunkowane na zagadnienia masowej adopcji. Jednocześnie, CipherTrace stawia sobie za cel ochronę banków przed ryzykiem prania pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut.

ciphertrace
źródło: CipherTrace

Platforma CipherTrace obsługuje badania kryminalistyczne blockchain, zautomatyzowaną zgodność z AML / CTF, nadzór regulacyjny nad firmami zajmującymi się aktywami cyfrowymi oraz zapewnienie wglądu z szeroką paletę zagrożeń dla banków i instytucji finansowych, które wiążą się z aktywami cyfrowymi.

4. Santiment

Narzędzie analityczne blockchain o nazwie Santiment zostało opracowane w celu wyeliminowania dezinformacji w ekosystemie kryptowalut poprzez dostarczanie opartego na danych wglądu w sieci kryptowalut, projekty oparte na blockchain, nastroje uczestników rynku oraz wzorce ich zachowań.

Santiment to w zasadzie narzędzie dla entuzjastów kryptowalut, inwestorów detalicznych i deweloperów, które umożliwia analizę aktywów kryptograficznych z różnych stron i reagowanie na zmiany nastrojów rynkowych.

5. Whitestream

Narzędzie WhiteStream do analizy łańcucha bloków pomaga uzyskać wgląd w transakcje kryptowalutowe, zamieniając nieprzetworzone dane łańcucha blokowego w przeszukiwalne i wykonywalne informacje, do których osoby prywatne i firmy mają łatwy dostęp.

Dane te są następnie przekazywane klientom (użytkownikom) za pośrednictwem API do różnych celów, takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy czy finansowaniu terroryzmu.

6. CoreChain

CoreChain jest luksemburską firmą zajmującą się analizą blockchain i monitorowaniem transakcji kryptowalutowych założoną w 2015 roku.

Firma dąży do zapewnienia zaufania do rynku kryptowalut zarówno dla społeczności kryptowalut, jak i potencjalnych, nowych interesariuszy.

Wśród wielu klientów i użytkowników tego narzędzia analitycznego blockchain są: – firmy zajmujące się kryptowalutami, takie jak – giełdy, portfele, brokerzy, dostawcy bitomatów, powiernicy, firmy ICO / STO; oraz tradycyjne instytucje finansowe, takie jak banki, biura rodzinne, firmy audytorskie, kancelarie prawne i kryminalistyczne.

7. LookIntoBitcoin

LookIntoBitcoin to narzędzie analityczne zaprojektowane, aby zapewnić swoim użytkownikom i klientom wgląd i przejrzystość inwestowania w bitcoiny.

Wykorzystuje analizę cyklu rynkowego i analizy łańcucha, aby zapewnić odpowiednie wykresy na żywo, wskaźniki rynkowe i inne informacje dla inwestorów bitcoin tak, aby mogli podejmować bardziej świadome i niezależne decyzje inwestycyjne.

8. CryptoMood

CrytoMood twierdzi, że jest najbardziej niezawodnym narzędziem do analizy sentymentu w kryptowalutach, opartym na sztucznej inteligencji (AI) i danych na żywo z ponad 50000 sygnałów nastrojów panujących w przestrzeni kryptowalut, umożliwiających podejmowanie lepszych decyzji dotyczących handlu.

top narzędzi analitycznych kryptowalut cryptomood

Funkcje narzędzia do analizy łańcucha bloków CryptoMood obejmują:

 • Nasłuch mediów społecznościowych i analiza nastrojów: Przetwarzanie danych z głównych sieci społecznościowych – Twitter, Facebook, LinkedIn, Reddit oraz podsumowanie najważniejszych odpowiedzi społecznościowych na popularne tematy związane z kryptowalutami
 • Agregator wiadomości o kryptowalutach z automatyczną analizą: CryptoMood przetwarza ponad 50000 źródeł wiadomości o kryptowalutach, ponad 10 agregatorów wiadomości o kryptowalutach, 4 sieci mediów społecznościowych i ponad 100 blogów, aby zapewnić Ci aktualne, pełne informacje o wydarzeniach na tym rynku
 • Śledzenie i alerty dotyczące transakcji kryptowalutowych wielorybów: CryptoMood pomaga śledzić, monitorować i analizować ruchy dużych partii bitcoinów i innych transakcji kryptowalutowych, zapewnia kluczowe sygnały kryptowalutowe i alerty cenowe dla najlepszych kryptowalut.

9. BittsAnalytics

BittsAnalytics to kolejne narzędzie do analizy łańcucha bloków oraz śledzenia i monitorowania transakcji kryptowalutowych. Jego twórcy twierdzą, że jest wiodącą platformą analityczną, której zaufało już wiele funduszy hedgingowych i klientów indywidualnych.

Niektóre funkcje BittsAnalytics obejmują:

 • Narzędzie do śledzenia portfela kryptowalut
 • Wzmianki w mediach społecznościowych, trendy i HYPE’y
 • Analiza danych nastrojów na rynku kryptowalut w czasie rzeczywistym pod kątem rentownych sygnałów transakcyjnych (BittsSignals)
 • Indeks strachu i chciwości na rynku kryptowalut
 • Agregacja wiadomości o kryptowalutach w czasie rzeczywistym dopasowana do odpowiednich nastrojów opartych na sztucznej inteligencji
 • Analiza techniczna kryptowalut oparta na automatycznym wykrywaniu wzorców wykresów w oparciu o sztuczną inteligencję.
top narzędzi analitycznych kryptowalut bittsanalytics

10. CrystalBlockchain

CrystalBlockchain to narzędzie do analizy łańcucha bloków i monitorowania i śledzenia transakcji kryptowalutowych, które służy do przeprowadzania kontroli należytego compliance przed zarejestrowaniem się w dowolnej usłudze miningu online, śledzenia płatności ransomware z dopasowaniem do rzeczywistych tożsamości przestępców oraz określania „czystości” środków będących przedmiotem transakcji.

Klientami i użytkownikami CrystalBlockchain są banki i inne instytucje finansowe, giełdy kryptowalut, agencje rządowe, jak również klienci indywidualni.

top narzędzi analitycznych kryptowalut crystal blockchain

11. TheTie

TheTie przedstawia się jako narzędzie analityczne blockchain oraz narzędzie do śledzenia, monitorowania i badania transakcji kryptowalutowych, które ma na celu zapewnienie zaufania, przejrzystości i odpowiedzialności na rynku kryptowalut.

Firma twierdzi, że pomaga swoim użytkownikom w uzyskaniu szybszego dostępu do informacji zmieniających rynek, zapewniając w ten sposób przewagę na rynku, na którym rządzą informacje i szybkość.

TheTie ma szeroką gamę użytkowników, w tym firmy zarządzające funduszami i aktywami, regulatorów, kancelarie prawne, giełdy kryptowalut, witryny z wiadomościami i danymi itp.

top narzędzi analitycznych kryptowalut thetie

12. Augmento

Augmento to narzędzie do analizy blockchain, które zostało niedawno przejęte w 2020 roku przez Postera.

Niektóre z usług świadczonych obecnie przez Postera (Augmento) obejmują:

 • Analiza fundamentalna kryptowalut: Augmento zapewnia podstawową analizę dla określonych kryptowalut, dzięki czemu możesz podejmować bardziej świadome i niezależne decyzje inwestycyjne. Narzędzie analizuje takie czynniki, jak przypadki użycia kryptowaluty, model biznesowy, technologia i zespół deweloperski
 • Alternatywne dane: Korzystając z danych z Augmento AI, Postera jest w stanie zapewnić swoim użytkownikom głęboki, ilościowy wgląd w to, które nastroje dominują w dyskusjach online na temat poszczególnych aktywów kryptowalutowych. Pozwala śledzić przepływ funduszy w łańcuchu bloków za pomocą analizy on-chain, monitorować przepływy giełdowe i analizować stopień wdrażania aplikacji blockchain w świecie rzeczywistym.
 • Analiza techniczna: Augmento pomaga swoim użytkownikom opracować zwycięskie strategie inwestycyjne i uzyskać lepsze wyniki, dostarczając im analizę techniczną rynków kryptowalut oraz spersonalizowane wskaźniki i konfiguracje handlu.

13. TwitterCryptoSwarmAnalytics

Narzędzie służy do diagnozowania potencjału wzrostów i / lub spadków cen określonych kryptowalut na podstawie tego, co ludzie mówią o nich na Twitterze.

Twitter Crypto Swarm Analytics monitoruje każdy tweet na temat konkretnej kryptowaluty na Twitterze, odnotowując powiązane użycie słów „Moon”, „HODL” lub „Pump”, dzięki czemu są w stanie dostarczyć Ci informacje o tym, ile razy dana kryptowaluta jest wspomniana na Twitterze. Jak pokazuje chociażby przykład Dogecoina, można na tej podstawie wyłapać trendy, które kształtują rynki.

W przeciwieństwie do innych narzędzi wymienionych na tej liście, ta usługa jest całkowicie bezpłatna i możesz z niej korzystać w dowolny sposób.

Słowem podsumowania

Warto zaznaczyć, że poniższe zestawienie w żadnej mierze nie wyczerpuje tematu. Dajcie znać w komentarzach, z których z nich korzystacie, których nie znaleźliście w rankingu a – Waszym zdaniem powinny zostać uwzględnione.

Komentarze