NIX – opis kryptowaluty

NAZWA I LOGO

 

NIX

 

Kryptowaluta NIX

OPIS KRYPTOWALUTY

 

Platforma NIX to pierwszy zdecentralizowany menedżer wymiany kryptowalut i tokenów mający na celu ochronę prywatności. Technologia pozwala na zachowanie pełnej prywatności wśród transakcji DEX, tworząc warstwę zabezpieczeń dla dowolnego protokołu i zbywalnych aktywów poprzez wielopoziomową strukturę transakcyjną. NIX łączy komunikację między zewnętrznymi systemami DEX, aby tworzyć elementy prywatności wśród wszystkich kompatybilnych ekosystemów.

NIX ma na celu przyznanie środków i zasobów, które umożliwią ludziom na całym świecie osiągnięcie niezależności w ich strukturze społecznej, gospodarczej i globalnej, obejmując bezpieczeństwo finansowe i wolność w zarządzaniu prywatnymi danymi, a nawet autonomię treści społecznościowych.

Kluczową kwestią w dziedzinie blockchain i kryptowalut w teraźniejszości jest integracja użytkownika. Chociaż technologia została już w pewnym stopniu wdrożona, rzeczywisty rozwój i przypadek użycia jest niewielki. NIX ma rozwiązać ten problem i wzmocnić te elementy tak, aby stworzyć ekosystemy z określonym przypadkiem użycia. Aby to osiągnąć, NIX przyjmie wiele mechanizmów prywatności, skalowania rozwiązań, integracji inteligentnych kontraktów, narzędzi sidechain i łatwości użycia w kierunku końcowego konsumenta, szczególnie pod względem szybkości i środowiska.

Protokół NIX będzie oferować warstwową opcjonalną prywatność, która umożliwi ludziom stworzenie medium komunikacji i dApp między kanałami blockchain, niezależnie od tego, jakie cele będzie miał każdy z kanałów.

Aby zademonstrować ważny aspekt dla świata finansowego jakim są kryptowaluty, NIX jest ukierunkowany na stworzenie pierwszej sprywatyzowanej i zdecentralizowanej wymiany i opcji przesyłu walut, początkowo za pomocą protokołu Blocknet. Ten system został zaprojektowany w celu rozwiązania problemów prywatności w handlu DEX, tworząc warstwę prywatności dla dowolnego protokołu i zbywalnych aktywów poprzez wielopoziomową strukturę transakcyjną. NIX zmostkuje komunikację w ramach zewnętrznych systemów DEX, aby tworzyć elementy prywatności wśród wszystkich kompatybilnych ekosystemów. NIX nawiązał współpracę z Blocknet, aby osiągnąć to ujednolicenie systemu, umożliwiając bezpośredni rozwój każdego z protokołów w uproszczony sposób, w miarę rozwoju integracji.

NIX, wraz z integracją sieci Blocknet, pozwoli na wymianę jednej krypto waluty na inną bez potrzeby posiadania zaufanej strony trzeciej. Na tradycyjnych rynkach, zaufana strona trzecia jest wymagana dla użytkowników i handlowców do angażowania się i handlu walutami poprzez depozyt. Wiele razy podczas ewolucji handlu kryptowalutami zaufanie to zostało nadużywane, a handlowcy / użytkownicy zostali wykorzystani. Zastosowanie technologii Atomic Swaps eliminuje ten problem, a sam proces wymiany prywatności NIX jest prosty w użyciu.

Transakcje

Transakcje NIX Ghost Protocol są przeprowadzane za pomocą węzłów NIX Ghost Nodes (NIX Coins) zapewniających anonimowy i prywatny handel. Gdy monety zostaną sprywatyzowane i staną się niemożliwe do odnalezienia w sieci, są one z kolei sprzedawane za Monety A i Monetę B i wysyłane do odpowiednich handlowców. Wreszcie początkowy właściciel monety A przechowuje kwotę monety B, która została wygenerowana z anonimowej transakcji Zerocoin, którą utworzyła sieć NIX. To samo dotyczy właściciela monety B.

Jak to działa?

 

NIX jest kryptowalutą opartą na protokole NIX Ghost Protocol. Zawiera on protokół Zerocoin, technologię Stealth Outputs, Bulletproofs oraz umożliwia ochronę sieci TOR / i2p. Proces handlu dla menedżera DEX jest prosty: Moneta A jest zamieniana na NIX, następnie stosuje się protokół Ghost, oferując prywatność i możliwość śledzenia, by ostatecznie zamienić te monety NIX w monetę B i wysłać je do nowego użytkownika w sieci NIX. Platforma NIX łączy technologię Atomic Swaps i prywatność, wykorzystując innowacyjny protokół „Ghost Protocol”, zapewniając anonimowy i zdecentralizowany transfer kryptowalut.

 

Uwagi techniczne

 

NIX  zamierza wprowadzić wiele mechanizmów ochrony prywatności, skalowania rozwiązań, integracji inteligentnych umów prywatności, narzędzi sidechain i łatwości w użyciu w stosunku do końcowego użytkownika, szczególnie pod względem szybkości i środowiska. Szczegóły dostępne są na stronie nixplatform.io. Nix został utworzony na bazie algorytmu PoW (Proof of work), jednak w celu uzyskania lepszego poziomu bezpieczeństwa algorytm został zmieniony na PoS (Proof of stake). Dzięki tej zmianie NIX jest aktualnie jedyną kryptowalutą działającą na wersji 0.16 Bitcoin Core, która używa algorytmu PoS, ma aktywne Masternody i system zachowania prywatności.

 

SPECYFIKACJA

Maksymalna ilość jednostek: 102 500 000 NIX

Aktualnie w obiegu: 41 419 135 NIX

Specyfikacje NIX po wdrożeniu PoS:

Nagroda Staker: inflacja gwarantowana 2% (~ 4.5 NIX / blok).
Nagroda Ghost Node: 8.448 NIX.
Nagroda funduszu rozwoju: 4.5 NIX.
Łączna nagroda bloku: ~ 28,5 NIX.
Czas bloku: 2 minuty.
Block halving co 4 lata.

ROADMAP

 

Roadmap

 

PORTFELE

 

Na 4 kwartał 2018 roku planowane jest udostępnienie portfeli Android i iOS oraz wydanie przyjaznego dla użytkownika i wysoce adaptowalnego interfejsu protokołu Ghost, który umożliwia prywatność transakcji. Integracja protokołu Ghost oraz udostępnienie managera DEX ma nastąpić w 1 kwartale 2019 roku.

MEDIA

 

Oficjalna strona

https://nixplatform.io

Facebook

https://facebook.com/NIXPlatform

Twitter

https://twitter.com/nixplatform

BitcoinTalk

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3454993.0

KOD ŹRÓDŁOWY

 

https://github.com/nixplatform

 

BLOCKCHAIN EXPLORER

 

Explorer: https://blockchain.nixplatform.io/

 

WYKRES Z CENĄ

 

https://coinpaprika.com/coin/nix-nix/

https://coinmarketcap.com/currencies/nix/

 

GIEŁDY

 

https://www.idax.mn/#/exchange?pairname=NIX_BTC

https://nanex.co/exchange/NIXNANO

Komentarze