NEO opis kryptowaluty

5 957

NAZWA I LOGO

Neo – referowana jako smart economy.

Poprzednio Antshares.

NEO opis kryptowaluty

NEO opis kryptowaluty

 


OPIS KRYPTOWALUTY

 

NEO jest protokołem zdecentralizowanym i rozproszonym, który digitalizuje zasoby rzeczywiste w cyfrowe, umożliwiając rejestrację, depozyty, transfer, handel, rozliczanie i rozliczanie za pośrednictwem sieci typu każdy z każdym.

NEO korzysta z umów elektronicznych do prowadzenia zapisów transferów zasobów cyfrowych. W NEO cyfrowe żetony generowane przez kontrakty elektroniczne funkcjonują jako ogólne dane bazowe, które można wykorzystać do rejestrowania tytułów i aktywów, takich jak akcje, wierzytelności, papiery wartościowe, umowy finansowe, punkty kredytowe, weksle i waluty i mogą być stosowane w odniesieniu do kapitału własnego crowdfunding , handel akcjami, plany własności pracowników, finansowanie peer-to-peer, programy lojalnościowe, fundusze private equity, finansowanie łańcuchem dostaw itp.

Neo określa się jako inteligentną ekonomię która ma stworzyć podwaliny pod lepszy świat. Stworzone w 2014 roku pod pierwotną nazwą Antshares jest pierwszym w dziejach chińskim projektem opartym na blockchainie z otwartym źródłem. Celem kryptowaluty jest wymyślenie i określenie na nowo sposób w jaki odbywa się handel. Neo jest pomostem pomiędzy klasyczną a inteligentną ekonomią.


SPECYFIKACJA

 

Aktywa cyfrowe to programowalne zasoby, które istnieją w postaci danych elektronicznych. Dzięki technologii blockchain, digitalizacji zasobów może być zdecentralizowana, zaufana, zdolna do śledzenia, wysoce przejrzysta i wolna od pośredników. W blockchainie NEO, użytkownicy mogą rejestrować, sprzedawać i rozpowszechniać różne typy zasobów. Udowodnienie powiązania między zasobami cyfrowymi i fizycznymi jest możliwe dzięki cyfrowej tożsamości. Aktywa zarejestrowane przez walidowaną tożsamość cyfrową są chronione prawem.

NEO ma dwie formy zasobów cyfrowych: aktywa globalne i aktywa kontraktowe. Aktywa globalne mogą być rejestrowane w przestrzeni systemowej i mogą być identyfikowane przez wszystkie inteligentne kontrakty i klientów. Aktywa kontraktowane są w prywatnym magazynie inteligentnego kontraktu i wymagają, aby kompatybilny klient je rozpoznał. Aktywa kontraktowe mogą spełniać określone normy w celu osiągnięcia zgodności z większością klientów.

 

Tożsamość cyfrowa odnosi się do informacji tożsamości osób, organizacji i innych podmiotów, które istnieją w formie elektronicznej. Bardziej dojrzały system identyfikacji cyfrowej oparty jest na standardzie X.509 (infrastruktura kluczy publicznych). W NEO wdrożono zbiór standardów zgodnych z normą X.509 cyfrowych standardów tożsamości. Ten zestaw cyfrowych standardów tożsamości, oprócz zgodnego modelu emisji certyfikatu poziomu X.509, obsługuje również model wydawania certyfikatów typu od punktu do punktu Web Of Trust. Weryfikacja tożsamości przy wydawaniu lub używaniu tożsamości cyfrowych obejmuje wykorzystanie funkcji twarzy, odcisków palców, głosu, SMS i innych metod uwierzytelniania wielu czynników. Jednocześnie Neo używa blockchaina do zastąpienia protokołu stanu certyfikatu online (OCSP) w celu zarządzania i rejestrowania listy odwołań certyfikatów X.509 (CRL).

 

Inteligentny kontrakt został po raz pierwszy zaproponowany przez kryptografa Nicka Szabo w 1994 roku, zaledwie pięć lat po utworzeniu sieci World Wide Web. Zgodnie z definicją Szabo: Gdy zostanie uruchomiony zaprogramowany warunek, inteligentny kontrakt będzie wykonywał odpowiednie warunki umowy. Technologia Blockchain dostarcza nam zdecentralizowanego, odpornego na sabotaż i wysoce niezawodnego systemu, w którym inteligentne kontrakty są bardzo przydatne. NEO posiada niezależny, inteligentny system kontraktacji: NeoContract.

System inteligentnego kontraktu NeoContract jest największą cechą bezproblemowej integracji istniejącego ekosystemu deweloperskiego. Programiści nie muszą się uczyć nowego języka programowania, ale używają języka C #, Javy i innych podstawowych języków programowania w swoich znanych środowiskach IDE (Visual Studio, Eclipse itd.), które umożliwiają inteligentne opracowywanie, debugowanie i kompilowanie kontraktów. NEO’s Universal Lightweight Virtual Machine, NeoVM, ma zalety dużej pewności, dużej współbieżności i dużej skalowalności. System inteligentnego kontraktu NeoContract pozwoli milionom deweloperów na całym świecie szybko rozwijać inteligentne kontrakty.

Ekosystem jest kluczem społeczności open source. Aby osiągnąć cel inteligentnej sieci ekonomicznej, NEO będzie zaangażowany w rozwój ekosystemu, dostarczając zaawansowane narzędzia deweloperskie, poprawiając rozwój dokumentów, organizując działania edukacyjne i szkoleniowe oraz zapewniając wsparcie finansowe. Deweloperzy NEO wspierają następujące aplikacje oparte na NEO oraz planują nagradzać ulepszenia w projektowaniu doświadczenia:

 • Program węzłowy
 • W pełni funkcjonalny program komputerowy Full node PC
 • Program Lightpoint PC o lepszym użytkowaniu
 • Klienci sieci Web / Android / iOS, którzy nie potrzebują synchronizacji z blokiem
 • Portfel sprzętowy
 • Blockchain Explorer
 • Zestaw SDK Development Kit
 • Wsparcie dla Javy / Kotlin, .NET C # / VB, JavaScript / HtmlScript, Python, Go
 • Inteligentny kontrakt kompilatora i wtyczki IDE
 • C # / VB.Net / F #, Visual Studio
 • Java / Kotlin, Eclipse
 • C / C ++ / GO
 • JavaScript / TypScript
 • Python / Ruby
 • Zdecentralizowane aplikacje
 • Inteligentne fundusze
 • Inteligentna umowa wspomagana przez AI
 • Sieć społecznościowa
 • Automatyczni dostawcy płynności
 • Zdecentralizowana giełda
 • Bezpieczny protokół komunikacyjny
 • Rynek wymiany danych
 • Rynek handlu własnościami intelektualnymi
 • Rynek predykcyjny
 • Rynek reklamy
 • Rynek Hashpower
 • Rynek NeoGas

 

Maksymalna ilość monet: 100 milionów (50 milionów wyemitowanych podczas crowfunding, kolejne 50 milionów wyemitowanych po 16 Października 2017 r.)

Wydobytych monet: 50 milionów NEO

Pierwszy blok: 2015-11-26

Liczba bloków: 1,346,346

Średni czas pomiędzy blokami: 15 – 20 sekund

Nagroda w bloku: 8 GAS

Rozmiar Blockchain: 1,2 GB

Ilość masternodów: 267

Algorytm: X509

Dane na 12 Września


Dystrybucja Gas

 

GAS generowany jest z każdym nowym blokiem. Początkowa całkowita ilość gazu wynosi zero. Przy wzrastającej liczbie nowych generacji bloków całkowity limit 100 milionów GAS zostanie osiągnięty w około 22 lata. Odstęp między każdym blokiem wynosi około 15-20 sekund, a około jednego roku generuje się 2 miliony bloków.

Każdego roku zostanie wygenerowanych około 2 miliony bloków, a początkowe generowanie wynosie 8 GAS na blok. Roczna redukcja 1 GAS na blok, rocznie, zbiegnie się z przechodzeniem co 2 miliony bloków. Obniżenie będzie się utrzymywać na poziomie zaledwie 1 GAS na blok i będzie utrzymywane w tej wysokości przez około 22 lata. Po 44 milionowym bloku łączny generowany GAS osiągnie 100 milionów, a od tego momentu nie będzie już generowania GAS z nowych bloków.

Zgodnie z tą krzywą emisji 16% GAS zostanie utworzonych w pierwszym roku, w ciągu pierwszych czterech lat powstanie 52% gazu, a 80% gazu będzie tworzone w ciągu pierwszych 12 lat. Te GAS zostaną rozdzielone proporcjonalnie do wskaźnika trzymania NEO, zapisanego w odpowiednich adresach. Posiadacze NEO mogą w dowolnym momencie zainicjować transakcję roszczeń i zażądać żetonów GAS na swoich adresach.


 CZYM RÓŻNI SIĘ OD BITCOINA?

Wykopanych monet 16,545,742 BTC 50,000,000 NEO
Czas wykopania bloku 10m 20 – 25 s
Liczba bloków 484,699 649,504
Wielkość blockchain 156,24 GB 1,2 GB
Algorytm SHA256 X509
Prywatność Do używania Bitcoina (i innych walut) wystarczy mieć jedynie klucz publiczny i prywatny, które nie zawierają żadnych danych o użytkowniku takich jak dane personalne czy adres zamieszkania. Teoretycznie więc zapewniona jest anonimowość. W praktyce jednak trzeba się sporo natrudzić gdyż wszystkie transakcje i adresy publiczne są ogólnodostępne w sieci – na czym zresztą polega istota Bitcoina. Prześledzenie historii transakcji nie jest niemożliwe i przy odpowiedniej determinacji można powiązać adres z użytkownikiem np. analizując jego działania w sieci z użyciem adresów Bitcoin (zakupy, wpisy na forach) i adres IP. By zmniejszyć taką szansę należy trzymać środki na większej ilości adresów, transakcji dokonywać z różnych adresów, a w ostateczności skorzystać z serwisów oferujących mieszanie monet – jest to jednak powierzanie Bitcoinów stronie trzeciej Ciężko znaleźć informacje na temat prywatności NEO, aczkolwiek ze względu na fakt, że jest ono uważane za chińską wersje Ethereum można zakładać, że stopień prywatności jest podobny do tego stosowanego w Ethereum. Oczywiście jak i w przypadku Bitcoina, jest możliwość powiązania adresu z danym obszarem na świecie bądź czyjąś tożsamością.
Fakt, że NEO jest oficjalnie wspierane przez Chiny, może budzić niepokoje co do jego całkowitej decentralizacji czy anonimowości.
Szybkość Czas potwierdzenia jest stosunkowo długi i wynosi ponad 8 min. Obecnie z powodu narastającej ilości transakcji na sekundę nie wszystkie przelewy trafiają od razu do bloku. Jest to zależne od opłaty transakcyjnej (fee) – im większa tym szybciej trafi. NEO nie jest kryptowalutą stworzoną do mikropłatności ani częstego przesyłania. Z tego powodu czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji nie jest zbyt długi. Patrząc na pojemność bloków można powiedzieć, że średnia ich pojemność to 10 transakcji.
Inne Całość nagrody trafia do górników. Skutkiem tego jest dość kosztowne utrzymanie węzłów, co nie występuje w przypadku DASH. Z drugiej jednak strony górnicy dostają większą nagrodę niż w przypadku DASH

Bitcoin  oparty jest tylko o mining


ROADMAP

 • Strona NEO

14 lipca: nowy interfejs użytkownika.

24 lipca: nowa strona internetowa.

 • Dokumentacja NEO

Cel: wydanie wersji ostatecznej.

Czas: środa lipca.

 • Klient NEO (PC, WWW, APP)

Cel: Kompletny przełącznik antysematyczny – przełącznik NEO.

Czas: 24 lipca.

 • Aktualizacja Exchange

Docelowa: wsparcie i kompletne przełączanie ANS / ANC – NEO / GAS w Yunbi, Bittrex itd.

Czas: 24 lipca.

 • Aktualizacje aplikacji społecznościowych

Cel: Ukończenie Antshares – przełączanie NEO w aplikacjach społecznościowych, takich jak antchain.xyz, otcgo.cn itd.

Czas: 24 lipca.

 • Media społecznościowe

Czas: 24 lipca.

Docelowa: Całkowita zmiana w mediach społecznościowych takich jak Twitter, Reddit, BTT, Weibo, YouTube, itd.

 • Społeczność NEO

Aktywowanie globalnej społeczności NEO poprzez Reddit, BTT, Slack, QQ, itd.

 • Formalna Społeczność Tech

Rozpoczęcie kampani NEO Contract w społeczności .NET / Java. Pierwsze próby byłyby w Chinach.

 • NEO Blockchain – punkt orientacyjny

Zespół NEO współpracuje z INNOSPACE + w celu zbudowania nowego Blockchain-Landmarku (nazwijmy to „NEO Blockchain-Landmark”), INNOSPACE + znajduje się w Szanghaju i jest dobrze znaną marką inkubatora biznesu. W maju zespół NEO Współpracował z firmą INOOSPACE + z sukcesem w zakresie uruchamiania hackathonu blokowego. Oprócz regularnych działań miesięcznych INNOSPACE + będzie współpracować z zespołem NEO w celu zapewnienia technologii, kapitału i pełnego wsparcia wspierającego blokadę przedsiębiorców.


PORTFELE

 

*Portfele stworzone przez firmy zewnętrzne.

Mobilne:

NEO APP*:
https://play.google.com/store/apps/details?id=neo.app

Desktopowe:

NEO – GUI:
https://github.com/neo-project/neo-gui/releases

NEO – CLI:
https://github.com/neo-project/neo-cli/releases

NEON*:
https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/releases

Online:

NT*:
https://neotracker.io/wallet

NEO WALLET*:
https://neowallet.cn/

OTCGO*:
https://otcgo.cn/


MEDIA

Oficjalna strona

https://neo.org/

Twitter

https://twitter.com/neo_blockchain

Facebook

https://www.facebook.com/NEOSmartEcon/

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCl1AwEDN0w5lTmfJEMsY5Vw

LinkedIn

https://www.linkedin.com/company/13369111/

Reddit
https://www.reddit.com/r/NEO/

 


KOD ŹRÓDŁOWY

 

 https://github.com/neo-project/neo-gui/


BLOCKCHAIN EXPLORER

https://neotracker.io/ 


GIEŁDY

https://www.bitfinex.com/
https://bittrex.com/
https://www.jubi.com/
https://www.yuanbao.com/coins
https://www.binance.com/
https://www.yobtc.com/
https://www.cryptopia.co.nz/


WYKRES Z CENĄ

https://coinmarketcap.com/currencies/neo/
https://www.coingecko.com/en/coins/neo
https://www.worldcoinindex.com/coin/neo

Komentarze