Bitrad.io opis kryptowaluty

NAZWA I LOGO

Bitrad.io – Kryptowalutowe radio
Zarabiaj słuchając ulubionych stacji oraz tworząc własne stacje radiowe

OPIS KRYPTOWALUTY

Waluta Bitrad.io powstała w marcu 2017 roku. Bitradio to strona internetowa scalona ze swoją kryptowalutą. Strona umożliwia dodawanie własnych stacji radiowych, słuchaniu i otrzymywania w zamian waluty BRO. Waluta cieszy się bardzo dużą popularnością i z miesiąca na miesiąc Bitradio zyskuje coraz więcej nowych słuchaczy i twórców stacji.

 

 

 

SPECYFIKACJA

Waluta BRO czyli waluta bitradio jest bardzo specyficzna. Najważniejszą jej cechą jest to, że nie mam możliwości jej wydobywania w tradycyjny sposób (mining). Jednak istnieje wiele rożnych metod na zdobycie tej kryptowaluty:
– Każdy pełny węzeł portfela który jest włączony do sieci przez cały czas i pomaga w decentralizacji sieci może dostać 0.5 BRO na każdy blok.
– Masternod – każdy kto posiada 2500 BRO i posiada otwarty portfel w celu weryfikacji transakcji może dostać 0.5 BRO na każdy blok.
– Jeżeli udostępniasz swoją ulubioną stacje radiową zyskujesz punkty aktywności, które co godzinę są przeliczane na walutę BRO i wysyłane na Twój adres.
– Gdy słuchasz swojej ulubionej stacji zyskujesz punkty aktywności, które co godzinę są przeliczane na walutę BRO i wysyłane na Twój adres.
– Referral 3 poziomowy system poleceń nowych użytkowników za który dostajemy monety.

Jak widać metod pozyskania waluty jest bardzo dużo. Wydaje mi się, że są one bardziej dostępne dla zwykłego Kowalskiego który nie musi posiadać serwerowni i wielu koparek do wydobywania. Wystarczy dobry pomysł na stacje lub aktywne słuchanie swojego radia.

Masternody

Tak jak waluta DASH, Bitrad.io posiada strukturę opartą o masternody. Masternody to pełne węzły sieci które są przez cały czas aktywne, mają one specyficzną i bardzo ważna role. Służą decentralizacji całej sieci kryptowaluty, są odpowiedzialne za anonimizacje i mieszanie monet – tak zwane „Darksend”. Do poprawnego uruchomienia masternoda potrzebujemy 2500 monet BRO które są pewnego rodzaju zastawem. Gdy tylko będziemy chcieli możemy je odzyskać a kwota nie jest w żaden sposób zamrażana lub niemożliwa do wydania, jest to przywilej a nie przymus otwierania pełnego węzła masternod. Do poprawnego działania nie jest wymagana duża moc obliczeniowa (jak w przypadku koparek do miningu). Popularnym rozwiązaniem przez inwestorów jest lokowanie ich na serwerach wirtualnych usługodawców hostingowych np VPS (ang. Virtual private server).

 

PrivateSend

Jest to usługa która pozwala na wymieszanie naszych środków. nasze monety zostają wymieszanie z monetami innych użytkowników -mieszanie monet jest opcjonalne. Usługę tę dostarczają i realizują wyżej wymienione masternody, które mieszają monety użytkowników miedzy sobą w celu utrudnienia lub zniwelowania wyśledzenie posiadacza środków. Ilość sesji i jej długość jest uzależniona od sumy monet do wymieszania (im więcej tym dłużej).

 

 

Maksymalna ilość monet: 10 000 000 – może zmienić się za jakiś czas

Wydobytych monet: 10,825,795 BRO – większość monet należy do twórcy i w 6 etapach będą sprzedawane inwestorom

Pierwszy blok: 2017-03-11

Liczba bloków: 168 837

Średni czas pomiędzy blokami: 120 s

Nagroda w bloku: 4 BRO

Rozmiar Blockchain: 1,05 GB

Ilość masternodów: 142

potrzebne monety(masternod): 2500

Minimalna opłata transakcyjna: 0.0001 BRO

Algorytm: – brak możliwości kopania

 

ROADMAP

1 ETAP

Utworzenie 25 masternodów każdy po 111 dolarów

2 ETAP

937 500 BRO zostanie wystawione na sprzedaż, metody płatności w bitcoin i innych kryptowalutach. Wszystkie monety zostaną rozdzielone pomiędzy użytkowników. Kwota monet będzie uzależniona od ilości wpłat użytkowników i przeliczana proporcjonalnie wpłaconej kwoty do całej sumy wpłat.

3 ETAP

2 000 000 BRO zostanie podzielone pomiędzy użytkowników. Nie ma odgórnie ustalonej ceny za sztukę.

4 ETAP

2 000 000 BRO zostanie podzielone pomiędzy użytkowników. Nie ma odgórnie ustalonej ceny za sztukę.

5 ETAP

2 000 000 BRO zostanie podzielone pomiędzy użytkowników. Nie ma odgórnie ustalonej ceny za sztukę.

6 ETAP

3 000 000 BRO zostanie podzielone pomierzy użytkowników. Nie ma odgórnie ustalonej ceny za sztukę.

 

Dodatkowe informacje:

Twórcy planują otwierać masternody innych walut:

1. Utworzenie 1 DASH masternoda co roku, za zyski z inwestycji będzie kupowana waluta BRO i wysyłana na spalony adres (adres do którego nikt nie ma klucza prywatnego).

2 Utworzenie 5 NEOSCOIN masternodów co roku, za zyski z inwestycji będzie kupowana waluta BRO i wysyłana na spalony adres (adres do którego nikt nie ma klucza prywatnego).

3. Utworzenie 5 BRO masternodów co roku, zyski będą wysyłane na spalony adres (adres do którego nikt nie ma klucza prywatnego).

 

 

STRONA BITRAD.IO

Opis najważniejszych elementów:

  • All time streamed – całkowity czas, jaki słuchaliśmy radia.
  • All time earned – całkowita kwota zarobiona.
  • Activity points – punkty aktywności, po kilku godzinach słuchania są zamieniane na BRO.
  • Balance – kwota BRO która nie została jeszcze wysłana na nasz portfel.
  • – adres do wypłat zgromadzonej waluty BRO.
  • .

 

 

Jest to oficjalna strona projektu bitrad.io, dzięki niej możemy słuchać naszej ulubionej radiostacji i zlecać wykonywanie przelewów BRO za aktywne słuchanie. Punkty za słuchanie „Activity points” są przeliczane co godzinę na kryptowalute a wypłaty są wysyłanie automatycznie po przekroczeniu 0.1 BRO na koncie strony.

Nie trudno się zgodzić, że Bitradio.io wprowadza praktyczną rzecz w codziennym użytku – radio. Nowość waluty i innowacyjność przyciąga z każdym miesiącem coraz więcej inwestorów i aktywnych słuchaczy. Potencjał dystrybucji BRO a także specjalne niszczenie monet (przez twórców) zarobionych na masternodach powoduje przyspieszeni wartości monet i zmniejszenie ich w obiegu.

 

PORTFELE

 

Windows Qt

https://bitrad.io/downloads/Bitradio-Qt-WIN-V1001.zip

Mac OS X Qt – 1.0.0.0

https://bitrad.io/downloads/Bitradio-Qt-OSX-V1000.zip

Debian 64 Qt

https://bitrad.io/downloads/Bitradio-Qt-Daemon-64deb-V1001.zip

Pi3 Raspbian – 1.0.0.0

https://bitrad.io/downloads/Bitradio-Qt-Daemon-rpi3-V1000.zip

Github

https://github.com/thebitradio/Bitradio

Paper wallet

http://paperwallet.bitrad.io/

 

MEDIA

Oficjalna strona

https://bitrad.io/

Twitter
https://twitter.com/bitrad_io

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UC8yOfmSAWRgFvaz6hqPdTcA

Telegram

tg://resolve?domain=bitradio

 

KOD ŹRÓDŁOWY

 

https://github.com/thebitradio/Bitradio

 

BLOCKCHAIN EXPLORER

 

https://chainz.cryptoid.info/bro/

 

GIEŁDY

https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?market=BRO_BTC

 

Rzeczy zawarte w opisie z czasem mogą się dynamicznie zmienić ponieważ jest to nowa kryptowaluta, więc nie posiada jeszcze rozbudowanej infrastruktury oraz wielkiej społeczności.
Autor dołożył wszelkich starań aby zawarte informacje były rzetelne i kompletne, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania informacji w artykule, a także nieumiejętne użytkowanie opisanych mechanizmów i funkcji. Informacje zawarte w artykule pochodzą z własnego doświadczenia autora.

Patryk Aszklar

Komentarze