Vitalik Buterin: skup się na technologii, a nie na cenie

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, podzielił się mądrą radą dla traderów odczuwających stagnację na rynku niedźwiedzia kryptowalut: Skoncentruj się na technologii, a nie na cenie.

Współzałożyciel Ethereum wydał rekomendację w odpowiedzi na post z 3 grudnia od samozwańczego inwestora kryptowalutowego CoinMamba, odzwierciedlając to, co prawdopodobnie czuje wielu inwestorów kryptowalutowych w tej chwili. Na swoim profilu CoinMamba napisał:

Po 9 latach w krypto jestem trochę wyczerpany. Chcę iść dalej i zrobić coś innego ze swoim życiem. Mam dość tych wszystkich oszustów i oszustów.

Branża kryptograficzna jest wciąż bombardowana wiadomościami od czasu upadku FTX i wynikającej z tego zarazy, która niedawno pochłonęła giełdę kryptowalut BlockFi.

Protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) oparty na łańcuchu BNB Ankr niedawno potwierdził, że został dotknięty wielomilionowym exploitem 1 grudnia.

Według statystyk firmy PeckShield zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, hakerzy byli już odpowiedzialni za kradzież zasobów cyfrowych o wartości ponad 2,98 miliarda dolarów w 2022 roku.

Duża część pochodziła z exploita mostu Ronin, w wyniku którego w marcu skradziono aktywa kryptograficzne o wartości 625 milionów dolarów.

Jednak jako sposób na zwalczanie wszystkich negatywności, Buterin sugeruje odejście od „kręgów” handlu / inwestowania, a zamiast tego zbliżenie się do „ekosystemu technologii i aplikacji”.

Polecam zwiększenie dystansu od kręgów handlowych/inwestujących i zbliżenie się do ekosystemu technologii i aplikacji.

Kolejna rada Buterina to:

Dowiedz się o ZK-SNARK, odwiedź spotkanie w Ameryce Łacińskiej, słuchaj wezwań All Core Devs i czytaj notatki, aż zapamiętasz wszystkie numery EIP…

Ether byk i gospodarz The Daily Gwei Anthony Sassano zgodzili się, mówiąc, że bessa to „idealny czas”, aby odejść od obserwowania rynku i dowiedzieć się więcej o technologii.

Znacznie więcej sygnału niż szumu (szczególnie w ekosystemie Ethereum), a strona techniczna jest i tak o wiele bardziej ekscytująca niż rynki

Ethereum dało inwestorom wiele możliwości skupienia się w tym roku, wraz z zakończeniem długo oczekiwanej fuzji 15 września, w wyniku której sieć przeszła od konsensusu opartego na dowodzie pracy do konsensusu opartego na dowodzie stawki (PoS).

Buterin dodał później nową kategorię kamieni milowych do technicznej mapy drogowej Ethereum, której celem jest poprawa odporności na cenzurę i decentralizacja sieci Ethereum. W swoim ostatnim poście na Twitterze Buterin napisał:

Bycie w tym dla technologii jest już znaczącym i pozytywnym zwrotem kulturowym w stosunku do bycia w tym dla zmian cen.

W listopadzie Buterin powiedział Bloombergowi, że upadek giełdy kryptowalut FTX przyniósł lekcje dla całego ekosystemu kryptowalut.

Określił upadek FTX jako „ogromną tragedię”, ale zauważył również, że problem tkwił w ludziach, a nie w technologii – dodając, że podstawowa stabilność rozproszonej księgi rachunkowej i technologia napędzająca gospodarkę kryptowalutami nie są kwestionowane.
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze