Rynek kryptowalut silniejszy po każdym upadku

5 677

Rynek kryptowalut rozczarował inwestorów wielkim krachem. Inwestorzy czekają na odpowiedni moment na odbicie.

Załamanie w 2022 roku i trudności, z jakimi boryka się branża, powodują niekończącą się „krypto-zimę” na rynku aktywów cyfrowych. Proces ożywienia świata kryptowalut, który do tej pory wielokrotnie wchodził w długoterminowy trend spadkowy, zawsze zapewniał zwroty powyżej oczekiwań inwestorów.

Jak donosi Will Canny z Coindesk, firma zarządzająca aktywami Bernstein ujawnia, że ​​zakupy kryptowalut podczas kryzysu historycznie przynosiły inwestorom wysokie zwroty. Raport Bernsteina pokazuje, że branża kryptowalut ma solidne osiągnięcia w zakresie responsywności.

W raporcie badawczym opublikowanym przez Bernsteina na rynku aktywów cyfrowych miały miejsce dwie zimy kryptograficzne przed zawirowaniami w 2022 roku.

Branża kryptowalut ma duże doświadczenie w reagowaniu na spadki.

Bernstein zauważa, że ​​pomimo zeszłorocznego spadku Bitcoina, wciąż jest on około 60 razy wyższy niż najniższy poziom z 2014 roku i mniej więcej pięciokrotnie niższy od najniższego poziomu z 2018 roku. Z drugiej strony Ethereum wzrosło 14 razy od swoich minimów z 2018 roku, pomimo 68-procentowego spadku w zeszłym roku.

Raport stwierdza, że rynek kryptowalut ma duże doświadczenie w walce z dnem i „pchaniu kursu w górę, gdy osiągnie niski poziom”. W raporcie stwierdzono również, że niektórzy eksperci uważają, że tym razem podłoże makro jest inne.

„Krypto może być jedną z niewielu branż, które mogą napędzać wzrost podobny do pionierskiej technologii w ogólnie dojrzewającym krajobrazie technologicznym” – piszą analitycy Gautam Chhugani i Manas Agrawal. Według analityków krypto charakteryzuje się jako technologia, która wciąż znajduje się na początku drogi pod względem „adopcji” i jest wysoce otwarta na rozwój pod względem bycia technologią, która aktualnie dotyka mniej niż 5 procent wszystkich użytkowników Internetu.

Miesięczna baza użytkowników kryptowalut może w dłuższej perspektywie wzrosnąć 100-krotnie.

W notatce udostępnionej przez analityków stwierdza się, że inwestorzy powinni nadal koncentrować się na długoterminowej adopcji kryptowalut przez konsumentów, a adopcja ta powinna odzwierciedlać proces podobny do rozwoju Internetu w miarę upowszechniania się rozwiązań opartych na blockchain.

Wraz z rozwojem blockchain i dojrzewaniem branży, Bernstein spodziewa się, że miesięczna baza użytkowników kryptowalut wzrośnie 100-krotnie w dłuższej perspektywie.

Notatka dodaje, że branża musi skupić się na wzroście poprzez „akceptację kilku kompromisów regulacyjnych, które zachęcą do większego udziału kapitału i głównego nurtu”.

Komentarze