Mobius: Bitcoin spadnie do 10 000 dolarów

4 771

Znany makler giełdowy Mark Mobius, który przewidział gwałtowny spadek cen w 2022 roku, ostatnio podzielił się kolejną prognozą cenową.

Trudny rok dla kryptowalut

Rok 2022 był trudnym rokiem dla kryptowalut. Stracono ponad 1,3 biliona dolarów, a Bitcoin, największa waluta cyfrowa, stracił prawie 60 procent na wartości.

Różne przewidywania okazały się mylne dla waluty cyfrowej, która w listopadzie 2021 roku wzrosła do 70 tysięcy dolarów i oczekiwano, że osiągnie 100 tysięcy dolarów. Jednak rynek nagle załamał się i cena spadła do poziomu 16 tysięcy dolarów.

Mobius twierdzi, że cena jeszcze spadnie

Słynny inwestor Mark Mobius, który najlepiej zgadł w tej sprawie, wygłosił kolejną przepowiednię. Mobius, który stosunkowo dokładnie przewidział duży spadek w 2022 roku, zapowiada, że Bitcoin spadnie do 10 000 USD.

Mobius stwierdza, że kurs będzie się stopniowo spadał wraz z dalszymi podwyżkami stóp procentowych przez banki centralne i szerszym zacieśnianiem polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną. W rozmowie z CNBC stwierdził:

Wraz ze wzrostem stóp procentowych spada atrakcyjność Bitcoina i innych kryptowalut.

Mark Mobius, współzałożyciel Mobius Capital Partners, już w listopadzie ubiegłego roku powiedział w wywiadzie dla Bloomberg, że jego zdaniem Bitcoina spadnie do 10 000 dolarów. Teraz wydaje się być o tym przekonany. Wtedy dodał również, że nie będzie inwestował w aktywa cyfrowe ani za własne pieniądze, ani za pieniądze swoich klientów, „ponieważ to zbyt ryzykowne”.

A może cena BTC wzrośnie do 250 000 dolarów?

Stopy procentowe rosną na całym świecie, co nadal będzie negatywnie wpływać na zaufanie inwestorów. Niedawny kryzys platformy FTX i aresztowanie byłego guru kryptowalut, Sama Bankmana-Frieda, również osłabiają zainteresowanie.

Od czasu do czasu pojawiają się też szalone opinie. Amerykański miliarder Tim Draper przewiduje, że do końca roku Bitcoin osiągnie poziom 250 000 USD. Aby osiągnąć ten poziom, Bitcoin musiałby wzrosnąć o 1400 procent, ponieważ dzisiejsza cena wynosi zaledwie 16 700 USD, blisko najniższego poziomu od ostatnich 2 lat.

A Wy jak sądzicie? Branża kryptowalutowa zobaczy wkrótce wzrosty, a wykresy zazielenią się jak pod koniec 2021 roku? A może cena najpopularniejszej kryptowaluty spadnie poniżej 10 000 dolarów? Dajcie znać w komentarzach jaka przyszłość według Was czeka nas w świecie kryptowalut.

Komentarze