Elon Musk | „Bitcoin is my safe word”

Bitcoin stał się częścią głównego nurtu mediów. Jeszcze kilka lat temu publiczne tweetowanie o najsłynniejszej kryptowalucie mogło wydawać się co najmniej dziwne. Jednakże w poprzednich miesiącach coraz więcej najbardziej wpływowych postaci i firm na świecie dyskutowało o Bitcoinie. Dziś, po raz kolejny dołącza do tego grona Elon Musk.

Elon Musk jest uważany za weterana Bitcoina i innych kryptowalut. Dyrektor generalny Tesli przez długi czas nie zamieścił jednak żadnego tweeta na temat Bitcoina.

Dzisiaj, w szczycie spokojnego weekendu, Musk zagrał z bitcoinowcami w następujący sposób:

Natychmiast po tweecie Muska cena Bitcoina wzrosła o prawie 200 do 23 800 USD. Dwadzieścia minut później, Elon Musk skomentował swój tweet, stwierdzając: „Tylko żartuję, komu safe word jest w ogóle potrzebny!?”

Jeżeli masz kłopot ze zrozumieniem, czym może być safe word w rozumieniu Muska, koniecznie przeczytaj ten wpis.

W styczniu Bitcoin nie był safe word Elona Muska

Tweety Muska słyną ze swojej niejasności, niezależnie od tego, czy tweetuje on o zbyt drogich akcjach TSLA, Dogecoinie czy SpaceX. Jednak obecny tweet jest w jakiś sposób powiązany z ostatnim tweetem Muska poświęconym królowi kryptowalut.

Dziesięć dni po rozpoczęciu bieżącego roku 2020 Musk napisał na Twitterze, że „Bitcoin nie jest moim safe word”. Jeśli zwrócicie uwagę na dzisiejszą datę, mamy dokładnie dziesięć dni przed końcem 2020 roku. W styczniu Bitcoin był sprzedawany za około 8000 USD. W chwili pisania drugiego tweeta Muska Bitcoin kosztuje 23 800 USD, dzień po ustanowieniu rekordowego poziomu 24 200 USD.

Czy Musk wiedział coś na temat niewiarygodnej hossy bitcoina w ciągu ostatniego roku? Tak czy inaczej, jak zawsze, tweet Muska pozostawia dla 40 milionów obserwujących na Twitterze kilka znaków zapytania.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze