DCG powinno zwolnić swojego dyrektora generalnego?

3 310

Założyciel jednej z największych na świecie giełd kryptowalut wzywa Digital Currency Group (DCG) do zwolnienia swojego dyrektora generalnego Barry’ego Silberta w związku z problemami Genesis.

W zeszłym tygodniu założyciel Gemini, Cameron Winklevoss, napisał list otwarty, opublikowany w mediach społecznościowych, w którym obwinia założyciela DCG, Barry’ego Silberta, za upadek programu Gemini Earn.

W ramach programu Earn, Gemini nawiązało współpracę z pożyczkodawcą kryptowalut Genesis, aby zaoferować inwestorom zwrot z inwestycji do 8%. Jednak na początku tego miesiąca Genesis ogłosił, że upadek FTX znacznie wpłynął na jego finanse i że nie może już płacić inwestorom programu Gemini’s Earn. Firmą macierzystą Genesis jest DCG.

W kolejnym liście otwartym opublikowanym na Twitterze Winklevoss zwraca się do zarządu DCG.

Podobnie jak w liście z zeszłego tygodnia, Winklevoss obwinia Silberta za niepowodzenia Genesis.

W czerwcu 2022 roku muzyka ucichła. 3AC upadł, odsłaniając trujące owoce tego radioaktywnego handlu. Zamiast wkroczyć, aby rozwiązać ten stworzony przez siebie problem i pomimo zarobienia ponad miliarda dolarów na prowizjach – wszystko kosztem pożyczkodawców Genesis – Barry odmówił przyjęcia swoich obowiązków. Zamiast tego uciekł się do oszustwa, aby chronić swoje nieuczciwie zdobyte zyski.

Winklevoss prosi zarząd DCG o zwolnienie Silberta, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji:

„Ze wszystkich wyżej wymienionych powodów nie ma drogi naprzód, dopóki Barry Silbert pozostaje dyrektorem generalnym DCG. Udowodnił, że nie nadaje się do kierowania DCG i nie chce i nie może znaleźć rozwiązania z wierzycielami, które byłoby zarówno uczciwe, jak i rozsądne. W związku z tym Gemini, działając w imieniu 340 000 użytkowników Earn, prosi Radę Dyrektorów o usunięcie Barry’ego Silberta ze stanowiska dyrektora generalnego ze skutkiem natychmiastowym i powołanie nowego dyrektora generalnego, który naprawi błędy popełnionione przez Barry’ego.

Kredytobiorcy Genesis, w tym użytkownicy Earn, zostali poważnie skrzywdzeni i zasługują na jakieś rozwiązanie w celu odzyskania swoich aktywów. Jestem przekonany, że dzięki nowemu zarządowi DCG wszyscy możemy wspólnie pracować nad osiągnięciem pozytywnego i pozasądowego rozwiązania, które będzie korzystne dla wszystkich, w tym dla akcjonariuszy DCG”

Inaczej niż w zeszłym tygodniu, sam Silbert nie odpowiedział. Zamiast tego konto DCG na Twitterze broniło Silberta i ich grupy.

„To kolejny desperacki i niekonstruktywny chwyt stosowany przez Winklevossa, aby odwrócić odpowiedzialność od siebie i Gemini, którzy są wyłącznie odpowiedzialni za obsługę Gemini Earn i marketing programu wśród klientów.

Zachowujemy wszystkie środki prawne w odpowiedzi na te złośliwe, fałszywe i zniesławiające ataki.

GDC będzie nadal angażować się w produktywny dialog z Genesis i jego wierzycielami w celu osiągnięcia rozwiązania, które będzie korzystne dla wszystkich stron.”

Komentarze