Crypto Critic: Czy Bitcoin zabierze Teslę na Marsa?

Król prądu i Bitcoina

Tesla — jedna z topowych spółek na prestiżowej liście Fortune 100, prowadzona przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie, Elona Muska — na początku lutego zakupiła za 1,5 miliarda dolarów Bitcoina. Zakup najpopularniejszej kryptowaluty przez Muska zaskoczył tradycyjnych inwestorów, którzy teraz muszą zrozumieć, że ich inwestycja w Teslę będzie powiązana z Bitcoinem. Obecnie znaczna część przychodów Tesli pochodzi ze sprzedaży nadwyżek kredytów energii odnawialnej (ang. REC), które skończą się w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ konkurujący producenci samochodów elektrycznych produkują własne pojazdy o zerowej emisji i współpracują z lokalnymi rządami w celu rozbudowy sieci stacji ładowania bazujących na źródłach odnawialnych.

Formalności

W oświadczeniu złożonym przez Teslę w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma stwierdziła, że ​​zaktualizowała swoją politykę inwestycyjną, aby była bardziej elastyczna w dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotu z nieaktywnej gotówki. W ramach tego planu Tesla zapowiedziała, że ​​zainwestuje w pewne alternatywne aktywa rezerwowe, w tym aktywa cyfrowe, złoto w postaci kruszcu oraz złoto w funduszach giełdowych. Oświadczenie kontynuuje:

Następnie w ramach tej polityki zainwestowaliśmy łącznie 1,50 miliarda dolarów w Bitcoina i możemy od czasu do czasu nabywać i przechowywać cyfrowe aktywa. Co więcej, spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować Bitcoin jako formę płatności za nasze produkty, z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonych zasadach, które możemy lub nie zlikwidować po otrzymaniu.

Rynek Bitcoina widział ruch wykonany przez Teslę jako awans branży kryptograficznej, która w końcu uzyskała instytucjonalną walidację poprzez wykorzystanie Bitcoina jako magazynu wartości.

Nadwyżka

Inne firmy pod zarządem Tesli produkują i sprzedają panele słoneczne, dachy słoneczne i baterie. Baterie są używane w samochodach i zapewniają magazynowanie energii dla domowych systemów słonecznych. Mieszkaniowe systemy fotowoltaiczne mogą dostarczać nadwyżki energii do sieci. Lokalna firma energetyczna naliczy proporcjonalnie rachunek za energię elektryczną klienta na podstawie ilości energii pobranej z systemu. Tesla Powerwalls może przechowywać nadwyżkę energii i zasilać różne sprzęty w domu, np. ładować pojazdy elektryczne od Tesli.

Nadmiar energii ze źródeł energetycznych Tesli można przekierować w celu uruchomienia operacji kopania kryptowalut. Bez kopania kryptowalut nadwyżka energii jest łatwo marnowana lub magazynowana i sprzedawana za grosze. Teraz Tesla i inne firmy energetyczne mogą przekształcić nadmiar energii w aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, które można natychmiast wykorzystać w celach finansowych.

Kosmiczny kierunek

Wielu spekuluje, że inwestycja Tesli i akceptacja Bitcoina jako płatności jest znaczącym sygnałem kierunku działania firmy. Jak wiemy, Musk jest także dyrektorem generalnym SpaceX, firmy zamierzającej założyć kolonię na Marsie w nadchodzącej dekadzie. Jednak dolary amerykańskie czy inne fiaty zasadniczo nie będą działać na Marsie. Wydłużony czas komunikacji między serwerami Ziemi a serwerami Marsa stwarza wiele problemów. Jednakże nadal będzie musiał istnieć możliwy do zweryfikowania, zaufany sposób przekazywania wartości między gospodarkami obu planet.

Bitcoin oferuje lepsze rozwiązanie do bezpiecznego przesyłania wartości między planetami w zaufanej sieci, w której 10-minutowe odstępu pomiędzy blokami są korzystne, a nie kłopotliwe. Kolonia SpaceX może handlować lokalnie za pomocą wygodnego lokalnego środka wymiany i bezpiecznie przenosić tę wartość z powrotem na Ziemię bez żadnych pośredników ani obaw o inflacyjną politykę monetarną na Ziemi. Bitcoin oferuje ludziom bardziej płynny sposób integracji gospodarek między planetami. Dlatego kolonie na Marsie prawdopodobnie będą obsługiwać węzły Bitcoina, korzystając z konstelacji satelitów Starlink SpaceX.

Czas ewolucji

Przejście ze świata analogowego do społeczeństwa natywnego cyfrowo wymaga programowalnych pieniędzy. Obecny system bankowości fiducjarnej jest archaiczny, nieefektywny i niezdolny do zaspokojenia potrzeb zaawansowanego technologicznie społeczeństwa.

Kopanie bitcoinów jest podstawą tej ewolucji. Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną walutą cyfrową w nowo tworzącej się zdecentralizowanej gospodarce. Bitcoin osiągnął krytyczne efekty sieciowe i jest logicznym wyborem dla cyfrowo rodzimej globalnej waluty rezerwowej. Internet wartości — w którym wartość jest przesyłana tak wydajnie, tanio i niezawodnie, jakim obecnie są dane — jest wolny od jakiejkolwiek kontroli rządu lub instytucji. Bitcoin służy temu celowi ze względu na zdecentralizowaną architekturę wbudowaną w swój protokół.

Podstawa nowej ekonomii

Krytycy atakowali Bitcoina za zbyt dużą moc obliczeniową w Chinach kontynentalnych. Tymczasem decentralizacja mocy obliczeniowej Bitcoina będzie się nadal poprawiać, ponieważ coraz więcej producentów energii dostrzega korzyści płynące z przekształcania nadmiaru energii w aktywa cyfrowe poprzez wydobywanie bitcoinów.

Wydobywanie bitcoinów jest niezbędne do ustanowienia zabezpieczenia warstwy pierwszej dla zdecentralizowanej gospodarki, funkcji, którą banki centralne zapewniają obecnie dla gospodarki światowej zorientowanej na fiat. Zdecentralizowana gospodarka staje się bardziej wydajna i wielowarstwowa. Siłą Bitcoina jest to, że ma najpotężniejszą na świecie sieć komputerową, dzięki której zabezpiecza podstawową warstwę zdecentralizowanej gospodarki, na której budowane są wszystkie inne rozwiązania transmisji wartości. Jesteśmy świadkami rozwoju nowego, zdecentralizowanego ekosystemu finansowego. Pewnego dnia możesz być w stanie wysłać 20 dolarów swoim znajomym na Marsie, nie zastanawiając się dwa razy, co trzeba było zrobić, aby je tam dostarczyć.

Finansowy Krytyk

Komentarze