Bitcoin wart 500.000$ do końca roku 2030 – twierdzi Ceo Blockchain.info

W prezentacji udostępnionej serwisowi Business Insider Jeremy Liew i Peter Smith zawarli swoje przypuszczenia o tym jak będzie wyglądać przyszłość Bitcoina. Jednym z nich jest przekonanie, że ten będzie wart 500.000$ w 2030r.

Jeremy Liew jest pierwszym inwestorem Snapchata. Ta aplikacja popularna jest szczególnie wśród młodzieży, a służy do robienia zdjęć znikających po paru sekundach, które można wysłać znajomym. Kapitalizacja Snapchata wynosi dzisiaj ponad 13 mld $, zaś sam Liew inwestował w nią gdy miała mniej niż 100 000 użytkowników. Peter Smith z kolei jest współzałożycielem i CEO Blockchain.info – jednego z największych i najpopularniejszych portfeli Bitcoina online. Założył go jeszcze w roku 2011, a więc można rzec „w czasach dzieciństwa” Bitcoina.

W rzeczonej prezentacji przedstawiają szereg argumentów i mocnych punktów Bitcoina, które ich zdaniem sprawią, że odniesie spektakularny sukces:

Ekspatrianci [osoba, która musiała opuścić swoją ojczyznę – dop. red.] wysyłający pieniądze do domu znaleźli w Bitcoinie niedrogą alternatywę. Przypuszczamy, że odsetek przekazów opartych o Bitcoina znacznie wzrośnie wraz ze wzrostem świadomości o Bitcoinie. Ta waluta nie jest jeszcze nawet blisko swojego faktycznego potencjału.

W swojej prezentacji przewidują wzrost transakcji bezgotówkowych z 15% do 30% w ciągu najbliższych 10 lat. To przypuszczenie łączą z postępująca „smartfonizacją” świata: szacuje się, że 1 miliard ludzi będzie ich używać w 2020r. Skutkiem tego będzie możliwość „posiadania” banku w kieszeni.

Duet podał kilka zdarzeń, które powinny nastąpić. Mianowicie, cena Bitcoina będzie kształtować się na poziomie 1000$ w 2017 roku, liczba użytkowników wzrośnie 61 razy do 2030r., średnia cena kapitału trzymanego w Bitcoinie w przeliczeniu na jednego użytkownika wyniesie 25 000$, zaś sama cena wyniesie 0,5mln $ za jedną sztukę cyfrowej monety. Autorzy zaznaczają jednak, że wiele może pójść również nie tak jak powinno. Jako przykłady podają sytuacje w Chinach czy perypetie związane z funduszami ETF:

Decyzja SEC nie była dla nas zaskoczeniem. Wiemy, że uzyskanie tego typu pozwolenia wymaga znacznie dłuższego okresu. W międzyczasie Bitcoin już jest prosty w zakupie i przechowywaniu. Wraz z dojrzewaniem rynku będziemy świadkami rozwoju i implementacji nowych rozwiązań wokół projektu.

Trzeba przyznać, że perspektywa snuta przez Liew i Smitha jest bardzo optymistyczna. Wydawać się może obecnie tylko wybujałą fantazją, ale z drugiej strony jeszcze kilka lat temu Bitcoin warty był kilka centów. Niezależnie od naszej wiary w projekt i przewidywań doświadczonych inwestorów warto zachować zimną krew i rozsądek w planowaniu inwestycji.

 

MW.

Komentarze