Bill Gates: Nie posiadam bitcoina. Trudno przewidzieć jego przyszłą cenę

3 707

Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates powiedział, że ma „neutralny stosunek do bitcoina.” Popiera jednak cyfryzację pieniędzy jako sposób na obniżenie kosztów transakcji.

Podczas wywiadu dla Squawk Box CNBC, Gates powiedział, że ma neutralne podejście do bitcoina. Ujawnił, że nie posiada ani jednej cyfrowej monety.

Gates miewał już wcześniej różne opinie na temat bitcoina

Bill Gates, który niedawno wydał książkę o zapobieganiu globalnym zmianom klimatycznym, przewodzi Gates Foundation wraz ze swoją żoną Melindą od czasu opuszczenia firmy Microsoft. Wyjaśnił, że Fundacja pracuje nad zapewnieniem większej przejrzystości pieniądza i dokonywanych za jego pośrednictwem transakcji, nie skupia się jednak na ochronie kwestii anonimowości.

Miliarder komentował, że zmienność cen bitcoina jest napędzana przez „manię” na rynkach. Z tego powodu trudno, jego zdaniem, przewidzieć przyszłą trajektorię kryptowaluty.

Ostatnie komentarze miliardera przedstawiają ewolucję bitcoina. W maju 2018 roku Gates powiedział, że shortowałby bitcoina „gdyby tylko istniał łatwy sposób na zrobienie tego”. Dodał też, że szybko sprzedał BTC, które otrzymał jako prezent urodzinowy.

Może Cię zainteresować:

Komentarze