Zobacz jak wygląda rynek NUMIZMATYCZNY w Polsce

Inwestowanie w metale szlachetne to nie tylko znane monety bulionowe czy sztabki, ale również w monety posiadające wartość historyczną. Szeroko pojęta numizmatyka odnosi się do badania monet i banknotów pod względem historycznym, estetycznym, a także technicznym. Temat wprowadzenia do zbierania monet historycznych poruszył Krzysztof Jurko zawodowy numizmatyk podczas swojego wystąpienia na GoldUp w Katowicach. Omówione zostały kwestie zmian na rynku numizmatycznym w Polsce i jego stan obecny. Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniem, które jest już dostępne ONLINE.

Wprowadzenie do zbierania monet historycznych

Krzysztof Jurko, członek Stowarzyszenia Numizmatyków Profesjonalnych, wystąpił na katowickiej edycji wydarzenia GoldUp. Było to pierwsze wystąpienie, kolekcjonera monet historycznych, w tym cyklu konferencji. Numizmatyk przedstawił temat pt. „Jak wygląda stan rynku numizmatycznego w Polsce? Wprowadzenie do zbierania monet historycznych.„. Zaprezentował na co zwracać uwagę przy zakupie monet innych niż typowo inwestycyjne. Przedstawił, także że w przypadku numizmatów nie wystarczy badanie ich spektrometrem, ale konieczna jest głębsza analiza. Następnie wskazał na istotę czytania literatury branżowej i poszerzania swojej wiedzy przeglądając internet. Prelegent opowiedział, także o obecnym stanie rynku numizmatycznego w Polsce, o kwestiach różnic pomiędzy monetami inwestycyjnymi a historycznymi. Zwrócił uwagę na to, jak minimalizować ryzyko przy zakupie i sprzedaży numizmatów. Członek Stowarzyszenia Numizmatyków Profesjonalnych opowiedział też o korzystaniu z aukcji internetowych oraz czy grading jest wystarczającą formą weryfikacji monet historycznych. Wskazał, że jest to typ inwestycji emocjonalnej, często związanej z hobby, obarczony sporym ryzykiem, ale warty uwagi.

GoldUp w Warszawie już 25 listopada

Już w tym miesiącu odbędzie się kolejna okazja na wysłuchanie nowych prelekcji ekspertów z zakresu metali szlachetnych oraz rynku inwestycyjnego. Kolejna edycja GoldUp już 25 listopada w Warszawie. Dowiesz się osobiście interesujących rzeczy z zakresu złota, srebra oraz inwestycji pokrewnych.

W tej edycji będzie możliwość wzięcia udziału w wyjątkowej debacie pt. „Złoto czy aktywa cyfrowe”. Wydarzenie umili złoty konkurs, w którym na zwycięzcę czekają złote nagrody. W dniu wydarzenia będzie możliwość zbadania swojego złota oraz srebra inwestycyjne za pomocą spektrometru. Na miejscu będziesz mieć możliwość swobodnej rozmowy z prelegentami i zadania nurtujących pytań na temat metali szlachetnych.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia

Odbierz bezpłatny bilet na https://goldup.pl/goldup-warszawa/

Jesteś zainteresowany zakupem srebra lub złota inwestycyjnego? Sprawdź ofertę FlyingAtom.Gold!
Komentarze