Srebro jest na topie – Tydzień Mody w Paryżu potwierdza

Srebro jest na topie – Tydzień Mody w Paryżu potwierdza – sprzedawcy detaliczni spodziewają się solidnego popytu na biżuterię w 2023 roku

Srebro znów jest w modzie wśród europejskich domów modyhaute couture”. Silver Institute potwierdza, że srebro stało się ważnym dodatkiem modowym wśród sprzedawców detalicznych. Korzystny trend powinien nadal wspierać popyt i ceny w 2023 roku.

Według komentatorów mody, paryski Tydzień Mody, który zakończył się na początku miesiąca, nadal oferował wiele unikalnych mieszanek biżuterii metalowej, złotej i srebrnej.

Według niezależnej dziennikarki modowej Mileny Lazazzera, niektóre z największych nazwisk w branży jubilerskiej stworzyły „kultowy status” swoim dwukolorowym elementom.

Jedna z najbardziej ekskluzywnych marek biżuterii we Włoszech, Bucelllati, w swojej kolekcji Ramage łączy złoto, srebro i białe złoto.

„Srebro dodaje również starożytnych i cennych niuansów do kreacji biżuterii”, powiedział Lazazzera Andrea Buccellati, dyrektor kreatywny z Mediolanu.

Tymczasem włoska projektantka biżuterii, Bea Bongiasca, powiedziała, że złoto i srebro razem dodają ekscytacji, gdy ludzie nudzą się noszeniem pasujących kolorów. Zwróciła również uwagę na praktyczne elementy wykorzystania srebra.

„Po pierwsze, użyłam srebra w moich kreacjach, ponieważ chciałam, aby moja biżuteria była lekka – a srebro jest lżejsze od złota. Po drugie, dzięki biżuterii, która jest w połowie złota, w połowie srebrna, mogę utrzymać przystępną cenę” – powiedziała w wywiadzie.

Sukces srebra na Paryskim Tygodniu Mody wynika z tego, że Silver Institute przewiduje zdrowy popyt na biżuterię do 2023 roku, nawet jeśli poziom spadnie z rekordów z 2022 roku.

Silver Institute stwierdził, że światowy popyt na biżuterię spadnie o 10%, ponieważ rynek indyjski „normalizuje się” w 2023 roku.

Silver Institute spodziewa się również słabszego popytu w USA z powodu rosnących obaw o gospodarkę.

„W Stanach Zjednoczonych w tym roku może wystąpić niewielki spadek konsumpcji ze względu na obawy gospodarcze i znormalizowane wydatki na podróże” – stwierdzili analitycy.

Chociaż sprzedaż srebra może spaść w 2023 r., Silver Institute jest zdania, że metal szlachetny pozostaje istotnym filarem w sektorze detalicznym.

„Sprzedawcy detaliczni stwierdzili, że ich sprzedaż biżuterii srebrnej jako procent ich ogólnej sprzedaży biżuterii wynosiła średnio 28% ich wolumenu jednostkowego i 19% ich wolumenu w dolarach” – czytamy w raporcie.

„51% sprzedawców stwierdziło, że srebrna biżuteria jest bardzo ważna lub ważna dla ich działalności, a 27% stwierdziło, że jest bardzo ważna”.

Przeczytaj także: Rosja ujawnia swoje zapasy złota

Badanie pokazuje, że rynek srebra przyciąga również młodszą publiczność. Według sprzedawców biżuterii 52% konsumentów srebra ma od 20 do 40 lat. Drugą co do wielkości grupą konsumentów reprezentującą 17% całkowitej sprzedaży są osoby poniżej 20 roku życia.

„Sprzedawcy detaliczni twierdzą, że najwięcej srebra kupują kobiety (34%), podczas gdy 26% klientów kupuje srebro w prezencie, a 31% to pokolenie milenialsów (w wieku od 23 do 41 lat). ” – czytamy w raporcie.

Wreszcie, sprzedawcy biżuterii spodziewają się stałego popytu na srebro do 2023 roku.

„88% detalistów jest optymistami co do tego, że wzrost sprzedaży srebrnej biżuterii będzie kontynuowany przez kilka następnych lat, 46% stwierdziło, że są bardzo optymistyczni” – czytamy w raporcie.

W 2022 roku popyt na srebrną biżuterię stanowił około 29% światowego rynku srebra.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze