Jaką formę inwestycji w złoto warto wybrać i dlaczego?

stack of shiny gold bars on financial gold price graph 3d illustration

W 2022 roku inflacja zaczęła gwałtownie rosnąć. Ceny w sklepach poszybowały, a pensja zaczęła wystarczać na zdecydowanie mniej niż dotychczas. Oszczędności zgromadzone na lokatach bankowych i kontach oszczędnościowych zaczęły natomiast tracić na wartości. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że ludzie zaczęli zastanawiać się nad tym, jak bezpiecznie ulokować posiadane pieniądze. Rodzajem inwestowania, które znowu zaczęło wzbudzać zainteresowanie jest złoto. Jeśli chcesz ulokować swoje oszczędności w złocie, do wyboru masz kilka opcji.

Czy złoto jest odporne na inflację?

Złoto – jeden z najbardziej cenionych metali szlachetnych – jest odporne na działanie inflacji. Swoją wartość zachowuje zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej. Mimo wieków, które upłynęły od jego odkrycia nadal jest cenione i uznawane za wartościowe. Postęp cywilizacyjny nie sprawił, że ludzie przestali je pożądać. Złoto nie traci nie tylko wartości, ale również innych właściwości, do których zalicza się:

●      rzadkość;

●      podzielność;

●      jednorodność.

Wykorzystywane na przestrzeni lat pieniądze straciły w wielu przypadkach swoją wartość. Dzisiaj przedstawiają jedynie wartość historyczną lub kolekcjonerską. W przypadku złota jest zupełnie inaczej.

W jakie złoto można inwestować?

Jeśli chcesz ulokować swoje oszczędności w złocie, możesz zdecydować się na jedną z kilku opcji. Może postawić na zakup biżuterii. Musisz jednak pamiętać, że nie jest to najlepszy sposób, jeśli nie chcesz na swojej inwestycji stracić. Zdecydowanie lepiej sprawdza się inwestycja w złoto fizyczne, do którego zalicza się:

●      monety bulionowe;

●      sztabki.

Taka forma inwestowania jest naprawdę bezpieczna. Jeśli nie chcesz paść ofiarą burzliwych zawirowań gospodarczo – politycznych, szukasz bezpiecznej inwestorskiej przystani, wykonane ze złota sztabki i monety sprawdzą się naprawdę dobrze. Historia najlepiej pokazuje, że złoto jest zasobem o charakterze ponadczasowym.

Dlaczego inwestowanie w złoto to dobry pomysł?

Fizyczne złoto – zarówno to w formie monet, jak i sztabek – ma namacalną postać. Jest realne, a jego sztuczne stworzenie jest po prostu niemożliwe. Ilość jego złóż jest skończona, a proces wydobywania staje się coraz trudniejszy. Dzieje się tak dlatego, że trzeba sięgać po coraz głębiej położone złoża. Przekłada się to oczywiście na koszt wydobycia, który gwałtownie rośnie. Z kolei niedobór złota przekłada się na wzrost jego wartości. Podaż złota nie jest największa, popyt na nie się zwiększa. To sprawia, że inwestowanie w złoto fizyczne jest naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Co ważne, coraz więcej ekonomistów podkreśla, że jest to zdecydowanie lepszy wybór niż zakup akcji czy obligacji.

Dlaczego warto inwestować w złote sztabki?

Jeśli chcesz zainwestować w złoto fizyczne, możesz zdecydować się na złote sztabki. To bardzo dobry wybór zwłaszcza dla początkujących inwestorów, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia. Pamiętaj, że sztabki kosztują mniej niż monety. Jest to wynik procesu produkcyjnego, który w ich przypadku jest po prostu mniej skomplikowany. Decydując się na sztabki, możesz kupić te o różnej masie. To sprawia, że bez problemu dobierzesz takie, które odpowiadają Twoim potrzebom. Weryfikacja autentyczności sztabek nie stanowi większego problemu.

Inwestowanie w złoto to naprawdę dobra decyzja, jeśli chcesz bezpiecznie ulokować posiadane oszczędności. Ryzyko, że wartość złota gwałtownie spadnie jest praktycznie żadna. Co więcej, wszystkie prognozy analityków wskazują, że będzie wręcz odwrotnie – przypuszcza się, że będzie ono warte coraz więcej. Lokując swoje pieniądze w złotych sztabkach lub monetach, podejmujesz więc naprawdę dobrą decyzję.

Dla czytelników Bithub.pl mamy przygotowaną wraz z Flyingatom Gold specjalną promocję. Do 17 kwietnia z kodem SZTABKABHT możecie zakupić 1 uncjową sztabkę złota C. Hafner taniej o 100 zł!

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Komentarze