Znany portal dla dorosłych postawił na kryptowaluty. Stracili prawie 50%

Platforma subskrypcyjna dla dorosłych, OnlyFans, nie próżnuje i kieruje wzrok na rynek kryptowalut. W ostatnim czasie zainwestowali oni niemal 20 milionów dolarów w Ethereum. Niestety, trafili na trudny okres dla tej kryptowaluty. Do końca listopada 2022 r. wartość tej inwestycji spadła o ponad 8 milionów dolarów. Mimo to, wciąż pozostało 11,4 miliona dolarów.

Nie pierwszy raz

Nie jest to pierwsze zaangażowanie OnlyFans w nowoczesne technologie. Firma wcześniej poszerzyła swoją ofertę o NFT, pozwalając użytkownikom na korzystanie z weryfikowanych NFT jako zdjęć profilowych. Takie ruchy wskazują na dążenie firmy do zdywersyfikowania swojego portfela i wykorzystania potencjału blockchain.

Wartościowe jest również to, że Ethereum, w który firma zainwestowała, coraz częściej jest uznawane za aktywo odporniejsze na inflację. Może to być oznaką, że OnlyFans widzi w kryptowalucie sposób na ochronę kapitału w burzliwych czasach dla konwencjonalnych rynków finansowych.

Może Cię również zainteresować: Ronaldinho wezwany przed sąd. Przez kryptowaluty czekają go kłopoty?

Imponujące wyniki finansowe Onlyfans

W ciągu ostatniego roku, OnlyFans zanotowało ogromny przyrost zarówno w liczbie użytkowników, jak i zyskach. Platforma przyciągnęła ponad 50 milionów nowych „fanów” i zarobiła miliard dolarów. A jej właściciel, Leonid Radvinsky, zgarnął w tym czasie około 485 milionów dolarów w dywidendach.

Co ciekawe, zarówno dla firmy, jak i dla twórców treści, jej model biznesowy jest bardzo dochodowy. Firma zatrzymuje zaledwie mniej więcej jedną czwartą zarobków swoich twórców. To sprawia, że wielu z nich może zarabiać na platformie naprawdę prawdziwą fortunę.

Co to jest Onlyfans?

OnlyFans, prowadzony przez firmę Fenix International Limited, to brytyjska platforma społecznościowa, gdzie użytkownicy mogą publikować różnorodne treści multimedialne, takie jak zdjęcia, klipy czy transmisje na żywo.

Choć najbardziej znana z kontentu dla dorosłych, platforma oferuje też miejsce dla twórców z innych dziedzin. Według danych z listopada 2020, strona była 464. najpopularniejszą na świecie i 227. w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze