Zmiana strategii Worldcoin. Od teraz będą płacić operatorom Orb w inny sposób

Worldcoin, znana kryptowaluta powiązana z głośnym projektem, wprowadza znaczące zmiany w sposobie wypłat dla swoich operatorów. Dotychczas wypłacali im wynagrodzenie w formie USD Coin (USDC), lecz od listopada operatorzy zaczną otrzymywać je w postaci natywnej monety Worldcoin (WLD).

Operatorzy Orb dostają WLD

Operatorzy Orb, kluczowi uczestnicy ekosystemu Worldcoin, mają za zadanie skanować tęczówki ludzi w zamian za tokeny. Zmiana sposobu wypłat z USDC na WLD dotyczy większości jurysdykcji. Worldcoin twierdzi, że takie działanie jest częścią przejściowej fazy po oficjalnym uruchomieniu projektu w lipcu. W połowie października Fundacja Worldcoin uruchomiła pilotażowy program, który oferował wybranym operatorom wypłaty w tokenach WLD.

Fundacja przewiduje, że proces przejścia na wypłaty w WLD zostanie zakończony w listopadzie 2023 r. Ciekawostką jest fakt, że monety Worldcoin nie są obecnie dostępne dla osób czy firm mieszkających w Stanach Zjednoczonych oraz innych wybranych terytoriach.

Według oficjalnych danych, liczba tokenów WLD wzrosła z około 100 milionów podczas startu do około 134 milionów obecnie.

Zobacz także: Gigant bankowości wieszczy „krypto wiosnę” dla Bitcoina

Dystrybucja tokenów i sytuacja rynkowa Worldcoin

Ze 134 milionów wyemitowanych dotychczas tokenów WLD, 100 milionów zostało rozdysponowane jako pożyczki dla animatorów rynku. Pozostałe 34 miliony trafiły do operatorów Orb oraz nowych użytkowników jako darmowe granty.

Worldcoin poinformowała, że pięć podmiotów rynkowych otrzymało pożyczki 100 milionów WLD, które miały wygasnąć 24 października 2023 r. Jednakże firma postanowiła przedłużyć termin wygaśnięcia tych pożyczek do 15 grudnia, zmniejszając ich ilość do 75 milionów WLD. Animatorzy rynku zobowiązani zwrócić lub zakupić pozostałe 25 milionów w ramach porozumienia.

Warto dodać, że po pewnym spadku po uruchomieniu projektu, wartość natywnej monety Worldcoin (WLD) nieco się odbiła. Po osiągnięciu historycznego rekordu 2,65 dolarów w lipcu, cena spadła o 63%, osiągając wartość 0,97 dolarów we wrześniu. Obecnie wartość tokena wynosi 1,64 dolarów.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze