Złodzieje mają nowy podstępny sposób na kradzież kryptowalut. Policja ostrzega i radzi jak się zabezpieczyć

Kradzież kryptowalut, to pomimo wielu istniejących systemów zabezpieczających wciąż realne zagrożenie. Hakerzy są w stanie złamać najlepsze zabezpieczenia i okradają nawet największe giełdy kryptowalut, co już nie raz obserwowaliśmy w historii. Złodzieje znaleźli właśnie nowy sposób na kradzież kryptowalut, przed którym ostrzega kanadyjska policja.

Złodzieje kryptowalut są coraz bardziej zuchwali

Kradzież kryptowalut kojarzy nam się głównie z łamaniem haseł, z hakerami czy scamem. Okazuje się, że bezpieczeństwo posiadaczy kryptowlaut jest już zagrożone nie tylko w sieci. Nowy trend wśród rabusiów pojawił się w Kanadzie. Kanadyjska policja ostrzega inwestorów kryptograficznych przed rosnącym trendem napadów na domy. Jak to wygląda w praktyce? Sprawcy podszywają się pod dostawców, aby włamać się do domów ofiar i ukraść kryptowaluty. Policja podaje, że złodzieje najpierw typują odpowiednią ofiare, a nstępnie uzyskują dostęp do domu ofiary, udając dostawców lub osoby posiadające władzę. Po wpuszczeniu do domu podejrzani okradają ofiary z informacji, które dają dostęp do ich kont kryptowalutowych. Królewska Kanadyjska Policja Konna (RCMP) w Richmond, mieście na południe od Vancouver, poinformowała, że ​​w ciągu ostatnich 12 miesięcy miało miejsce kilka podobnych napadów. RCMP nie ujawniła szczegółowych informacji na temat incydentów, ale wyjaśniła, że ​​w każdym przypadku schemat działania złodzieja był podobny.

Zobacz też: Ledger ogłasza bardzo ambitne plany i cele. Czy ostatnie wpadki wizerunkowe nie zaszkodzą w ich realizacji?

Policja ostrzega i radzi

Policja kanadyjska potwierdziła, że na ten moment dokonała jednego aresztowania, ale nie potwierdziła, czy wszystkie incydenty są ze sobą powiązane. Dochodzenie wyjaśniające tę kwestię wciąż trwa. Policja zaleca, by nie wpuszczać nieznajomych ani dostawców. Niezależnie od tego, czy są to osoby zaufane, jak np. policjant lub listonosz. Zamiast tego lepiej poprosić ich o pozostawienie ewentualnych paczek na zewnątrz. W razie wątpliwości należy zadzwonić do firmy kurierskiej w celu potwierdzenia tożsamości osoby, a w uzasadnionych przypadkach warto wezwać policję. Policja radzi również, by wartościowe rzeczy i cenne informacje, związane z naszymi finansami, przechowywać w bezpiecznym miejscu, np. w sejfie. Warto też nie obnosić się ze swoimi cennymi przedmiotami oraz inwestycjami w kryptowaluty.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze