Zaskoczenie! Telegramowe boty Maestro zwrócą użytkownikom ponad 600 skradzionych Etherów!

Grupa kryptowalutowych botów na Telegramie o nazwie Maestrobots zwraca użytkownikom 610 ETH. Wszystko po ataku na ich smart kontrakt o wartości 280 ETH, który miał miejsce 24 października. Zwrot następuje więc wręcz natychmiast a Maestro wykazał się wzorowym wręcz damage control . 

Zespół Maestro ogłosił, że zwraca środki użytkownikom, którzy ucierpieli na skutek ataku na kontrakt Maestro Router 2. Zespół wyjaśnił, że zwrócił użytkownikom łącznie 610 ETH ze swoich zasobów. To około miliona dolarów. Profil napisał – „Każdy portfel, który utracił tokeny w wyniku ataku na router, otrzymał teraz pełną kwotę, którą stracił. Niektórzy z was dostali nawet większe sumy”.

Użytkownicy dotknięci atakiem na pozostałe dwa tokeny też dostali zwrot. Posiadacze Joe (JOE) i Lockheed Martin Inu (LMI), otrzymali ETH, ponieważ brakowało płynności na rynku, aby odkupić utracone tokeny. W ogłoszeniu dodano: „Tak więc zrekompensowaliśmy straty dotkniętych użytkowników równowartością ich tokenów w ETH i podnieśliśmy tę kwotę o 20%, bo na to zasługujecie. Te zwroty kosztowały 334 ETH.” Firma zabezpieczeń blockchain CertiK potwierdziła, że udało się jej wykryć transakcje pokazujące, że Maestro rzeczywiście wypłaciło 334 ETH jako odszkodowanie dla użytkowników.

Zobacz też: Miła, ciepła jesień? Nie dla branży odzieżowej! Ta przeżywa kryzys spowodowany wysokomi temperaturami. „To klęska”

Jak wyglądał atak na Maestro?

Zwroty środków pojawiły się krótko po tym, jak Maestro poinformowało o tym, że MaestroRouter na głównej sieci ETH został zhakowany 24 października. To pozwoliło hakerom wyciągnąć około 280 ETH w postaci zaatakowanych tokenów, co w momencie ataku odpowiadało około pół miliona dolarów. Zespół podał, że zidentyfikował atak w ciągu 30 minut od jego rozpoczęcia i całkowicie usunął intruzów. Platforma szybko wznowiła handel, tymczasowo zawieszając tokeny z pół na SushiSwap, ShibaSwap i ETH PancakeSwap. „Portfele nie zostały w ogóle naruszone podczas tego ataku. Był to atak wyłącznie na Router”, napisał Maestro.

maestro
Jeden z użytkowników X, chwalący damage control Maestro. Źródło: X

Maestro, znany również jako MaestroBots na platformie X, to bot na Telegramie ułatwiający handel na trzech sieciach. Mowa o Ethereum, BNB Chain i Arbitrum, z domyślnym opłatą transakcyjną wynoszącą 1%. System botów składa się z trzech różnych botów: M Whale Bot, M Sniper Bot i M Wallet Bot. Kanał Telegram M Bots Hub ma ponad 100 000 subskrybentów w momencie pisania tego artykułu, a jego konto na platformie X ma ponad 24 000 obserwujących.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze