Założyciel Telegrama i blockchainu TON inwestuje w kryptowaluty. Wiemy co miliarder trzyma w swoim portfelu

Podczas świeżego wywiadu z amerykańskim dziennikarzem Tuckerem Carlsonem, Pavel Durov, enigmatyczny założyciel giganta komunikacyjnego Telegram oraz łańcucha bloków TON (Telegram Open Netowrk), ujawnił, że posiada setki milionów dolarów zarówno w walucie fiducjarnej, jak i krypto. Co konkretnie hodluje kontrowersyjny miliarder?

Założyciel Telegrama Pavel Durov szczerze o sobie i kryptowalutach

Durov, który od lat głośno przekonywał publikę o swoim zaangażowaniu w prywatność użytkowników i szyfrowanie, argumentował, że nasilająca się kontrola rządowa prawdopodobnie doprowadzi do opracowania bezpiecznych urządzeń komunikacyjnych podobnych do portfeli sprzętowych kryptowalut. „Świat staje się mniej tolerancyjny. Rządy stają się mniej tolerancyjne w kwestii prywatności” – ocenił gość Carlsona, podkreślając potrzebę istnienia technologii, która może zabezpieczyć komunikację osobistą przed inwazyjnym nadzorem.

fot. X (Twitter)

Miliarder i potentat technologiczny, który opuścił Rosję, powołując się na niemożność pracy pod przymusem rządowym, wyraził pogardę dla jakiejkolwiek formy kontroli nad swoimi działaniami. Podkreślił natomiast osobiste przywiązanie do idei wolności i prywatności, deklarując: „Wolę być wolny niż przyjmować rozkazy od kogokolwiek. Moim priorytetem w życiu jest moja wolność”.

Co ojciec TON trzyma w swoim portfelu

Przy okazji interesującej rozmowy Durov wspomniał, że przez ostatnią dekadę utrzymywał znaczne zasoby Bitcoina wraz z pieniędzmi fiducjarnymi. W przeciwieństwie do wielu swoich kolegów z branży technologicznej, założyciel Telegrama unikał bardziej tradycyjnych aktywów, takich jak nieruchomości czy dobra luksusowe, stawiając za to na minimalistyczne podejście do życia i koncentrację na płynnych i mobilnych lokatach kapitału.

Patrząc w przyszłość, Durov odniósł się również do perspektyw wzrostu samej platformy Telegram, przewidując, że jest ona na dobrej drodze do osiągnięcia miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie w ciągu tylko następnego roku. Dużo? Przypomnijmy: na chwilę obecną komunikator ma według różnych startystyk ok. 900 milionów aktywnych kont, a nawet odejmując „aktywne” boty, przypuszcza się że może to być nadal kilkaset prawdziwych, żywych osób.

fot. Reuters

Co ciekawe, Pavel Durov zainspirował też powstanie największego mem-coina na łańcuchu TOK – Resistance Dog, tytułowego tajemniczego, zakapturzonego psa, który ma symbolizować właśnie idee prywatności, wolności i decentralizacji. W ostatnich tygodniach REDO, bo tak nazywa się ticker monety, zanotował potężny wzrost wartości, osiągając na szczycie ponad sto milionów dolarów kapitalizacji całkowitej zaledwie przedwczoraj.

Wykres kryptowaluty REDO na blockchainie TON
fot. GeckoTerminal
Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.