Założyciel Kraken stracił cierpliwość. „USA to strefa wojny”

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła kryptowalutową giełdę Kraken o działanie jako niezarejestrowana giełda narodowa, broker i dom clearingowy. W świetle tych oskarżeń, współzałożyciel Kraken, Jesse Powell, ostro skrytykował SEC. Nie szczędził jej gorzkich słów.

Kraken kontratakuje

W odpowiedzi na zarzuty SEC, Kraken zapowiedział zdecydowaną obronę swojej pozycji, nie zgadzając się z przedstawionymi zarzutami. Firma podkreśla, że SEC nie zapewniła jasnych wytycznych dotyczących rejestracji, co stawia pod znakiem zapytania transparentność działań regulatora. Kraken w swojej odpowiedzi wyraził również rozczarowanie podejściem agencji, które według nich szkodzi amerykańskim konsumentom. Ponadto hamuje innowacje i osłabia konkurencyjność Stanów Zjednoczonych na świecie.

– SEC wie, że prawdziwa walka będzie kosztować prawdopodobnie ponad 100 milionów dolarów i cenny czas. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, wyprowadź swoją firmę kryptograficzną ze strefy wojny w USA – napisał na Twitterze Powell.

SEC oskarża Kraken o nielegalną sprzedaż tokenów kryptowalutowych, które według komisji są uznawane za papiery wartościowe. Twierdzi, że przez takie działania, firma nie zapewniła inwestorom „znaczącej ochrony”. Naraziła ich także na szereg ryzyk z powodu „niedostatecznych” praktyk biznesowych i kontroli wewnętrznych.

Zobacz także: Bitcoin znowu na szczycie. Po trzech latach wyprzedził Ethereum!

Przyszłość regulacji kryptowalut

Były szef Krakena ostrzegł mniejsze firmy kryptowalutowe przed działalnością w USA, sugerując, że mogą stać się kolejnymi celami SEC. Podkreślił, że walka z SEC może kosztować ponad 100 milionów dolarów i cenny czas. Tymczasem Kraken już wcześniej miał do czynienia z agencją w sprawie oferowania niezarejestrowanych papierów wartościowych. Poprzez programy pożyczek i stakingu kryptowalut, osiągając ugodę na kwotę 30 milionów dolarów.

Kwestia ta podkreśla rosnące wciąż napięcie między branżą kryptowalutową a regulatorami w USA. Kraken wzywa Kongres do zapewnienia potrzebnej jasności regulacyjnej, podczas gdy SEC pozostaje zdeterminowana do egzekwowania istniejących przepisów. To starcie między innowacjami a regulacją może mieć długoterminowe skutki dla przyszłości kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Giełdę kryptowalutową Kraken w 2011 roku założył Jesse Powell. Rozwinęła się z małego start-upu w jedną z wiodących platform wymiany kryptowalut na świecie. Jej historia to opowieść o wzlotach, wyzwaniach oraz kształtowaniu przemysłu cyfrowych walut.

Konfrontacje z SEC i inne wyzwania regulacyjne, jakie Kraken napotkał w ostatnich latach, są częścią większej dyskusji na temat roli i przyszłości kryptowalut w globalnym systemie finansowym. Ich decyzje i działania w tych kwestiach mogą mieć wpływ na całą branżę, kształtując sposób, w jaki kryptowaluty są postrzegane i regulowane na całym świecie.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx