Założyciel Ethereum mocno podpadł! W zamian… wysłali mu zaproszenie

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wyraził w Singapurze obawy dotyczące długoterminowej stabilności przyjaznego stosunku Hongkongu do kryptowalut.

Krytykujesz nasze podejście do krypto? Wpadnij i przekonaj się sam

„Jeśli jakiś projekt krypto chce uczynić Hongkong swoim domem, to będzie chciał mieć pewność – nie tylko, że jest przyjazny teraz, ale że będzie taki również za kilka lat. Po tym kiedy napotka wiele jeszcze nieznanych regulacyjnych i politycznych wydarzeń” – powiedział założyciel Ethereum podczas Web3 Transitions Summit w Singapurze.

Na odpowiedź skierowaną bezpośrednio do Buterina, nie trzeba było czekać długo. W reakcji na jego komentarz, Johnny Ng, członek Rady Legislacyjnej Hongkongu, zaprosił go do odwiedzenia regionu. Wszystko po to, aby mógł lepiej zrozumieć sytuację.

Ng podkreślił, że Hongkong, jako specjalny region administracyjny, ma dogłębny proces formułowania polityki i prawa, który obejmuje etapy opracowywania polityki rządowej, konsultacji publicznych i licznych dyskusji w komitetach Rady Legislacyjnej i Zgromadzeniu Ogólnym.

Buterin dodał, że ma trudności z oceną, czy rząd Hongkongu będzie nadal wspierać kryptowaluty. „Dla mnie kluczową kwestią, którą uważam za nieocenioną, jest zrozumienie, czy mogą przekonać ludzi, że istnieje stabilność przyjazności. Jeśli tak, to jest to dobre miejsce. Ale widzę tam pewne wyzwanie” – dodał.

Zobacz także: Czy krypto pozostanie w mroku? Ważny senator USA domaga się przejrzystości

Założyciel Ethereum pod wrażeniem Azji

W przeciwieństwie do sąsiednich Chin kontynentalnych, które wprowadziły szersze ograniczenia dla handlu kryptowalutami i ich wydobycia, Hongkong przyjął je z otwartymi ramionami. Do współpracy z nimi zachęcił nawet banki.

W październiku 2022 roku władze Hongkongu wydały szereg oświadczeń dotyczących kryptowalut, aby wzmocnić swoją pozycję jako globalnego centrum finansowego. W grudniu Rada Legislacyjna Hongkongu przyjęła też poprawkę wprowadzającą pełny system licencjonowania dla dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami. Weszła w życie w czerwcu tego roku.

Buterin, który przebywał w Azji przez kilka ostatnich tygodni, wyraził też zaskoczenie poziomem zaangażowania lokalnych społeczności programistów.

„Najważniejszym wnioskiem jest to, że byłem pod wrażeniem, jak bardzo wzrosły działania w dziedzinie badań” – powiedział założyciel Ethereum portalowi The Block. Dodał, że podczas swojej podróży odwiedził Indie, Japonię, Tajwan, Palau i Singapur.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze