Z ostatniej chwili: CZ odpowiada na zarzuty wobec Binance

Poniższy tekst jest listem / oświadczeniem prezesa CEO Binance, Changpenga Zhao do społeczności krypto w odpowiedzi na liczne zarzuty stawiane giełdzie przez amerykańską komisję CFTC

CEO Binance zabiera głos

Dzisiaj CFTC złożyła (w sądzie – przyp. red.) nieoczekiwaną i rozczarowującą skargę cywilną pomimo naszej współpracy z komisją przez ponad dwa lata.

Po wstępnym zapoznaniu się z treścią skargi wydaje się, że zawiera ona niekompletny opis faktów, a my nie zgadzamy się z charakterystyką wielu zarzucanych w niej kwestii. Choć będziemy w stanie udzielić pełnej odpowiedzi dopiero w odpowiednim czasie, omówimy teraz poniżej kilka kluczowych punktów.

Technologia dla procedur compliance i blokady w USA: Binance.com opracował najlepszą w swojej klasie technologię dla celów compliance (zgodności z regulacjami – przyp. red.). Binance.com jest pierwszą globalną (nieamerykańską) giełdą, która wdrożyła obowiązkowy program KYC, i do dziś ma jedne z najwyższych standardów w kwestiach KYC i AML (przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy – przyp.red.). Blokujemy amerykańskich użytkowników według narodowości (KYC), IP (w tym powszechnie używane endpointy VPN poza USA), operatora komórkowego, odcisków palców urządzeń elektronicznych, depozytów i wypłat bankowych, depozytów i wypłat na blockchainie, numerów kart kredytowych i innych.

Jesteśmy zdania, że żadna inna firma nie używa systemów bardziej kompleksowych lub bardziej skutecznych niż Binance.

Przejrzystość i współpraca z organami ścigania: Binance jest zaangażowany w przejrzystość i współpracę z organami regulacyjnymi i organami ścigania w USA i na całym świecie. Binance zatrudnia obecnie ponad 750 osób w naszych zespołach ds. zgodności, wiele z nich ma wcześniejsze doświadczenie w egzekwowaniu prawa i agencjach regulacyjnych. Do tej pory obsłużyliśmy ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy wniosków pochodzących od służb, a także pomogliśmy służbom amerykańskim zamrozić/przejąć ponad 125 milionów dolarów w funduszach tylko w samym 2022 roku i 160 milionów dolarów w 2023 roku do tej pory.

Zamierzamy nadal chętnie współpracować z amerykańskimi i nieamerykańskimi regulatorami na całym świecie.

Zobacz też: Coinbase szykuje się na wojnę. Brian Armstrong tłumaczy jak giełda planuje ocalić kryptowaluty

Rejestracje i licencje: Binance.com posiada największą liczbę licencji/rejestracji na świecie, bo aż 16, i jest dobrze postrzegane przez naszą społeczność użytkowników.

Handel: Binance.com nie handluje dla zysku ani nie „manipuluje” rynkiem w żadnych okolicznościach. Binance „handluje” w wielu sytuacjach. Nasze przychody są w kryptowalutach. Od czasu do czasu musimy je zamienić na pokrycie wydatków w walutach fiat lub innych kryptowalutach. Mamy podmioty stowarzyszone, które zapewniają płynność dla mniej płynnych par. Ci partnerzy są monitorowani specjalnie, aby nie mieć dużych zysków.

Osobiście mam dwa konta w Binance: jedno dla mojej karty Binance, jedno dla moich zasobów kryptowalut. Jem naszą własną karmę i przechowuję moje kryptowaluty na Binance.com. Muszę również od czasu do czasu konwertować kryptowaluty, aby zapłacić za moje osobiste wydatki lub za kartę.

Binance.com ma zasadę 90-dniowego zakazu handlu dla pracowników, co oznacza, że nie możesz sprzedać monety w ciągu 90 dni od ostatniego zakupu i odwrotnie. Ma to na celu uniemożliwienie pracownikom aktywnego handlu. Zabraniamy również naszym pracownikom handlu kontraktami terminowymi. Ponadto mamy ścisłe zasady dla każdego, kto ma dostęp do prywatnych informacji, takich jak szczegóły notowań, launchpady, itp. Nie wolno im kupować ani sprzedawać tych monet.

Ja sam ściśle przestrzegam tych zasad. Nigdy też nie uczestniczyłem w Binance Launchpad, Earn, Margin, czy Futures. Wiem, że najlepszym wykorzystaniem mojego czasu jest budowanie solidnej platformy, która służy naszym użytkownikom.

W Binance szukamy polubownych rozwiązań wszystkich problemów. Współpracujemy z regulatorami i agencjami rządowymi na całym świecie. Choć nie jesteśmy idealni, to trzymamy się wysokich standardów, często wyższych niż te, których wymagają istniejące przepisy. A przede wszystkim wierzymy, że zawsze robimy to, co jest właściwe dla naszych użytkowników. W tej podróży ku wolności pieniądza nie oczekujemy, że wszystko będzie łatwe. Nie stronimy od wyzwań.

Dziękujemy za Wasze niesłabnące wsparcie!

CZ

CEO @Binance

Pełne oświadczenie po angielsku możecie przeczytać tutaj:

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze