Youtuber Ben Armstrong zapowiada pozew zbiorowy przeciwko Celsius Network oraz CEO Alexowi Mashinsky’emu

3 528

Ben Armstrong, popularny twórca publikujący w serwisie Youtube treści poświęcone kryptowalutom, poinformował w środę o wytoczeniu pozwu zbiorowego przeciwko firmie kryptowalutowej Celsius Network oraz jej prezesowi, Alexowi Mashinsky’emu.

Ma to związek z opublikowaniem przez spółkę na swoim blogu ogłoszenia o zablokowaniu dostępu do przechowywanych na tej platformie środków, poprzez zawieszenie wypłat, swapów oraz transferów, tłumacząc to „ekstremalnymi warunkami rynkowymi”. W dalszej części wpisu widnieje co prawda enigmatyczna wzmianka o podejmowanych działaniach mających na celu ustabilizowanie płynności na Celsiusie, nie uchroniło to jednak od paniki na rynku, do której paliwa dolały jeszcze transfery ogromnych sum aktywów, m.in. Bitcoina i Ethera, na platformę FTX, co dodatkowo nasiliło podejrzenia odnośnie uczciwości firmy.

Ben Armstrong, znany również jako Bitboy, opublikował szereg wpisów na Twitterze, w których przyznał, że należy do grona poszkodowanych i zarzucił Celsiusowi, że jest on już niewypłacalny i bliski upadłości, zaś wartość przechowywanych na niej aktywów, która wyświetla się na profilu użytkownika, nie odpowiada stanowi faktycznemu. Jakby tego było mało, platforma obiecuje użytkownikom zwrot środków, jeżeli uprzednio przeleją oni do niej jeszcze więcej pieniędzy. Armstrong nazwał Celsiusa piramidą finansową, a Mashinsky’ego „jednym z największych oszustów w historii kryptowalut”.

ONI SĄ CAŁKOWICIE NIEWYPŁACALNI. Pieniądze, które widnieją na naszym koncie, w rzeczywistości tam nie są. To jedyny powód, dla którego nie możemy z nich korzystać. Nie ma ich tam. A ci id**ci mają czelność myśleć, że będziemy wysyłać więcej?

https://twitter.com/Bitboy_Crypto/status/1537017693735424000

Liczba inwestorów, jaka zainwestowała na Celsius Network, może wynosić nawet 1,7 miliona, a suma zdeponowanych tam przez nich aktywów przekracza 8 miliardów dolarów.

Komentarze