Wybraniec losu wszedł w memcoina 'all-in’. Zmienił pensję w 3 miliony USD, w 3 dni. Jak znalazł Graala?

Wydzielony z PEPE, token PepeFork (PORK) przyniósł niesamowite zyski anonimowemu traderowi. Na potrzeby artykułu i z uwagi na 'hojność’ losu nazwiemy go wybrańcem losu. Temu inwestorowi udało się zamienić pięć kryptowalut Ethereum (ETH) na ponad 3,3 miliona dolarów. Dokonał tego, kupując i sprzedając wspomniany token PORK. W prawdziwie cyrkowym pokazie zręczności tradingowej (popartej niesłychaną ilością szczęścia), pewien doświadczony uczestnik rynku wykonał oszałamiający manewr. Z około 12 000 USD (5 ETH), wykręcił wręcz oszałamiającą fortunę wycenianą na ok. 3,3 miliona USD. To wszystko w ciągu zaledwie trzech dni. Jak?

Analitycy z portalu Lookonchain uważnie śledzili strategię tego tradera. Zauważyli, że (prawdopodobnie) nieoczekiwany zysk został osiągnięty dzięki inwestycji w nowo uruchomioną, wspomnianą memową kryptowalutę PepeFork (PORK). Otóż wejście tradera na rynek debiutującego memcoina (niczym Wejście Smoka) rozpoczęło się zaledwie 7 minut, po debiucie na giełdach. Nasz 'specjalista’ zainwestował środki dokładnie 1 lutego. Spekulant z kilometra zwęszył rodzącą się okazję. Sprzedał więc wszystkie posiadane ETH i kupił za nie ok. 9,5 miliarda tokenów PORK.

Następnie, po skoku cenowym rzeczony trader sprzedał 6,3 mld tokenów PORK. Wszedł nimi z powrotem do ETH. W ten sposób zyskał 329 tokenów ETH, wartych ok. 765 000 USD. Po transakcji zostało mu jeszcze 3,2 biliona PORK… Wartych około 2,55 miliona dolarów. Kilku obserwujących analizę Lookonchain spekulowało, że za tymi transakcjami stoi insider. Wolumen na początku handlu PORK był dość niewielki. Jak dotąd PORK jest dostępny do handlu wyłącznie na giełdach Uniswap i MEXC. Jednym słowem stanowi creme de la creme, dla różnej maści crypto 'degenów’ i urodzonych hazardzistów.

Premia za ryzyko?

Na początku roku inny, inny anonimowy trader zarobił 1,1 miliona dolarów w monetach JUP, wykorzystując tysiące adresów portfela Solana. Kupowanie memcoinów na początku notowań, a następnie czerpanie zysków (częściej jednak strat) jest popularną taktyką stosowaną przez wielu uczestników społeczności kryptowalutowej, aczkolwiek wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem i wysokimi nagrodami. Popularnie mówi się, że im ryzykowniejsza inwestycja, tym większe zyski. Jest jedno, ALE. Aktywa, które mają osiągnąć wielkie zyski, z natury nie powinny być uznawane za ryzykowne. Ryzyko oznacza tutaj więc, że zwroty mogą wystąpić JEŚLI dany, optymistyczny scenariusz. W przypadku aktywów, które nie generują przepływów pieniężnych, czyli m.in. memcoinów i innych towarów spekulacyjnych (jak złoto, Bitcoin lub ropa) oznacza to, że wartość danego aktywa wynosi tyle, ile inny spekulant chce za nie zapłacić. Zwykle ludzie tracą na memcoinach fortuny. Czasami trafią się jednak szczęśliwcy lub inni 'predysponowani’ przez los, o których (ku przestrodze) rozpisują się media. Tak też jest i tym razem.

Może Cię zainwestuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Witold
Witold
17 dni temu

Kto wam płaci za pisanie takich bzdur?!
Ten memecoin wzrósł 5x od początku, więc nie ma szans, że jakiś ”tajemniczy” gość z $12k wyciągnął $3m.
Aby osiągnąć taką kwotę, to musiałby wzrosnąć ok 25000%
Niestety memecoin wzrósł tylko 595%

Goblin
Goblin
17 dni temu
Odpowiedz do  Witold

Zdecydowanie insider który znał plany teamu. Nikt nie włazi w anonimowe gówno za 12k dolców. Pozdro.

Kto to pisze?
Kto to pisze?
16 dni temu

Można mi powiedzieć kto pisze te artykuły? Jakim cudem wszedł on w 9,5 mld tokenów PORK i zostało mu 3,2 bln? On wyczarował jeszcze te PORK?

3
0
Dodaj komentarzx