Współzałożyciel Ripple alarmuje: Panie Biden, tracimy grunt pod nogami!

Chris Larsen, współzałożyciel Ripple, nie szczędzi krytyki w stronę Joe Bidena, urzędującego prezydenta USA. Jego zdaniem, amerykański lider hamuje innowacyjność kraju w dziedzinie krypto. Larsen uważa, że zamiast być światowym liderem, USA traci grunt pod nogami, przede wszystkim na rzecz Wielkiej Brytanii, Singapuru i Dubaju.

Biden nie jest przyjacielem krypto

Biden wprowadził niedawno rygorystyczne przepisy dotyczące branży krypto. Nowe regulacje skupiają się m.in. na opodatkowaniu kryptokoparek. Proponowany podatek, nazwany Digital Asset Mining Energy (DAME), ma wynosić aż 30% wartości zużywanej energii elektrycznej. Taki ruch władz wywołał liczne kontrowersje, zwłaszcza że 25 sierpnia zaproponowano jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące zgłaszania transakcji kryptowalutowych przez maklerów.

Choć Ripple początkowo patrzył na przyszłość z optymizmem, Larsen obawia się, że USA na dobre straciło swoją dominującą pozycję w branży blockchain.

„To była nasza dziedzina, ale już nią nie jest. Dlaczego? Ponieważ administracja Bidena postanowiła, z niewiadomych powodów, przesunąć tę branżę za granicę,” mówi współzałożyciel Ripple. Wskazuje przy tym na rosnącą rolę innych miast jako nowych światowych stolic blockchain.

Jednakże, mimo tych wyzwań, Larsen nie traci optymizmu. Wskazał na niedawną decyzję, która stwierdziła, że token XRP, używany przez Ripple, nie jest zabezpieczeniem w sprzedaży detalicznej. To orzeczenie było dużym ciosem dla SEC, która w ostatnim czasie podjęła szereg działań prawnych przeciwko firmom krypto.

Może Cię również zainteresować: Boom na Cardano! Ekspert przewiduje dynamiczny wzrost w 2024

Oberwało się też SEC i Gary’emu Genslerowi

Larsen nie omieszkał również skrytykować Gary’ego Genslera, przewodniczącego SEC. Uważa, że ten korzysta z braku jasności w przepisach dotyczących kryptowalut, aby „atakować każdego i tworzyć reguły według własnego uznania”. Mówił, że „to nie jest amerykański sposób postępowania. Powinniśmy mieć jasne zasady od ustawodawców, a nie poprzez tych nieelektowanych, żądnych władzy i naprawdę źle ulokowanych decydentów, jakim jest Gensler.”

Chris Larsen wskazał, że w amerykańskiej polityce krypto potrzebne są konkretne zmiany. Wskazuje na potrzebę jasnych przepisów, które będą chronić konsumentów, ale także sprzyjać innowacjom.

Zobacz także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze