Współzałożyciel Glassnode: Bitcoin coraz silniejszy im bliżej października. Będzie „Uptober”?

Bitcoin nieśmiało wystrzelił na wieść o dobrych danych z USA, lecz do prawdziwej hossy jeszcze daleko. Nadal znajdujemy się bowiem formalnie w rynku niedźwiedzia, nie wspominając już o kryptowalutach alternatywnych. Wielu inwestorów i spekulantów wyczekuje jednak cierpliwie na nowe lokalne maksima. Współzałożyciel Glassnode, Yann Allemann, zabrał ostatnio głos na X (Twitterze) i uspokaja: jego zdaniem na horyzoncie wkrótce może pojawić się rajd BTC na podstawie trendów historycznych.

Bitcoin i październik to starzy dobrzy kumple

Dane historyczne pokazują, że październik jest obiecujący dla Bitcoina. To właśnie w tym miesiącu roku kurs BTC zamykał go średnio na zielono najczęściej i jego to niemal lustrzane odbicia września- wtedy bowiem najstarsza kryptowaluta najczęściej świeciła się na czerwono. Zdaniem Allemanna rynek wypłukiwał cały czas apatycznych, hiperoptymistycznych spekulantów, którzy wolą sprzedać niż trzymać waluty o topniejącej wartości. To może się skończyć z nadejściem października.

Tak historycznie Bitcoin zamykał miesiące

Obecnie na rynku dominuje ostrożność, a najstarsza kryptowaluta wciąż znajduje się formalnie w trendzie spadkowym pomimo dzisiejszych wzrostów. Współzałożyciel Glassnode zwraca uwagę, że ten niedawno walczył o pokonanie poziomu oporu 27 500 USD i trafił ostatecznie pod 100-godzinną prostą średnią kroczącą (SMA).

„Po zeszłotygodniowym spadku, BTC walczy o utrzymanie swojej pozycji powyżej poziomu wsparcia 26 000 USD. „Wskaźnik ryzyka” przełączył się na byczy i znajduje się obecnie w rejonie czterdziestu punktów, potwierdzając że środowisko jest niestabilne. Można to w dużej mierze przypisać beztrendowemu rynkowi, brakowi płynności i apatii ze strony zwykłych inwestorów z powodu przebicia poniżej poziomu wsparcia 25 000 USD” – zauważył Allemann 25 września.

Zobacz też: Zespół Microsoft Xbox bardzo interesują kryptowaluty. Wyciekły poufne informacje

Sprężyna się naciąga

Prawdopodobnie prognozowane spadki poniżej 25k nie zmaterializują się i Bitcoin ewidentnie czuje się tym silniejszy im bliżej końca września. Dla październikowego wyniku ważne może się okazać także to, na jakim poziomie BTC zamknie nieszczęsny, poprzedni miesiąc.

Na moment powstawania tego tekstu cena Bitcoina wynosi blisko 27 000 tysięcy dolarów amerykańskich i rozrysowuje piękną formację flagi. Zauważalny jest też wzrost wolumenu w porównaniu ze średnią z kilku ostatnich dni.

Kurs BTC, źródło: CMC

Czy październik wyniesie Bitcoina na nowe, niewidziane jeszcze w tym roku poziomy? Czas pokaże.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze