Wrzesień, czyli miesiąc, którego Bitcoin nienawidzi. Jest się czego obawiać?

Wrzesień nie po raz pierwszy zdaje się być trudnym miesiącem dla Bitcoina (BTC), który mimo wysiłków inwestorów, traci na wartości. Specjaliści, bazując na danych historycznych przewidują, że w tym roku nie będzie wyjątku i Bitcoin może mieć pewne trudności z przekroczeniem pewnej bariery.

Wrzesień, czyli bitcoinowy czarny miesiąc

Michaël van de Poppe, specjalista od handlu kryptowalutami, ostrzegł swoich obserwatorów w poście na platformie X (dawniej Twitter). Twierdzi on, że Bitcoin może mieć przed sobą burzliwy czas, nazywając wrzesień „miesiącem destrukcji”. Nie bez przyczyny jego wskazówki pojawiły się w momencie, gdy Bitcoin miał trudności z utrzymaniem wartości powyżej 25 000 dolarów.

„Bitcoin obecnie utrzymuje się na istotnym poziomie wsparcia, który wynosi mniej więcej 25 500 dolarów. Tymczasem mamy przed sobą miesiąc destrukcji. Wrzesień. BTC stoi nad kluczowym poziomem wsparcia, którego musi się trzymać, ponieważ obecnie opiera się na 200-tygodniowej średniej kroczącej” – napisał van de Poppe.

Zwrócił również uwagę na historyczne i cykliczne aspekty rynków kryptowalut, wskazując możliwe trendy, które mogą się pojawić. Zauważył, że w latach poprzedzających halving, sierpień i wrzesień bywają dla Bitcoina mocno burzliwe. Ten wzór utrzymywał się na przestrzeni lat, co sugeruje cykliczną naturę BTC.

Ekspert zauważył, że w sierpniu 2015 roku Bitcoin doświadczył znaczącej korekty, spadając w kierunku 200-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (EMA). Warto jednak zauważyć, że ostatecznie nigdy nie dotknął tego poziomu, co sugeruje jego odporność.

Podobnie, w 2019 roku Bitcoin ponownie napotkał trudności w sierpniu, z poważną korektą. Po tym nastąpił mniejszy spadek w listopadzie tego samego roku. Ten wzór pokazuje potencjał dla przedłużonych okresów zmienności na rynku kryptowalut.

Zobacz także: Boom na Cardano! Ekspert przewiduje dynamiczny wzrost w 2024

Ekspert: niedźwiedzi nastrój na Bitcoin

Tymczasem starszy analityk techniczny w Kitco News, Jim Wyckoff, wskazał, że mimo starań byków, aby ustabilizować cenę, niedźwiedzie wciąż mają widoczną przewagę. Zwrócił uwagę, że Bitcoin pozostaje narażony na przedłużony spadek cen.

„Ceny wrześniowych kontraktów na Bitcoin są ponownie nieco niższe na początku handlu w USA w piątek. Byki starają się ustabilizować ceny, ale niedźwiedzie wciąż mają ogólną przewagę techniczną w krótkim terminie. Linia trendu spadkowego cen utrzymuje się na wykresie dziennym, co sugeruje, że w niedługim czasie może nastąpić więcej akcji cenowych w dół lub w bok” – powiedział.

Aktualnie Bitcoin jest wyceniany na 25 888 dolarów, co pokazuje trudności z utrzymaniem ceny powyżej 26 000.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze