Właściciel Cardano zachwycony własną technologią. „Nie ma lepszego kodu niż nasz”

Charles Hoskinson, amerykański przedsiębiorca i założyciel Cardano, wyraził swoje uznanie dla tej platformy blockchain. Podczas niedawnego szczytu kryptowaluty w 2023 roku w Dubaju, podkreślił znaczenie sieci. Mówił o jej roli w rozwoju przestrzeni krypto i pozycji wiodącego blockchaina w branży.

Cardano to „korzeń zaufania”?

Hoskinson z dumą wypowiedział się o początkach Cardano. Opisał je jako skromne, ale z mocną wizją. Jego zdaniem to dzięki niej blockchain odniósł znaczące sukcesy od czasu powstania. Sieć ta przez ostatnie pięć lat funkcjonowała bez zarzutu. Działała nieprzerwanie, każdego dnia. Hoskinson nazwał Cardano „korzeniem zaufania”. Wyraził tym samym, jak ważną rolę odgrywa jako globalny punkt zaczepienia dla przestrzeni kryptowalut.

„Cardano nigdy nie zawiodło przez 5 lat, działało nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stało się efektywnie korzeniem zaufania dla całej przestrzeni kryptowalut. Nie ma lepszego silnika, nie ma lepszego kodu niż ten, który napisaliśmy,” mówił Hoskinson.

Zobacz także: Co jeśli ETF oparty na Bitcoin nie wypali? Czeka nas twarde lądowanie?

Nowa ramówka dla ekosystemu

Hoskinson w trakcie szczytu przedstawił też nową koncepcję dla ekosystemu, zwaną „Partner Chains”.

„Łańcuchy partnerskie to nowa granica ewolucji Cardano! IOG prezentuje rewolucyjną ramówkę, która umożliwia niezależnym, interoperacyjnym sieciom blockchain na poziomie 1 rozwój,” ujawniono w poście na X (dawniej Twitter).

Według Hoskinsona, „Partner Chains” to innowacyjne podejście. Pozwala deweloperom i weryfikatorom wykorzystywać moc blockchaina do budowania optymalizowanych łańcuchów partnerskich. Nowa ramówka ma przynieść przełomowe rozwiązania dla sposobów uruchamiania, operowania i zarządzania blockchainami. Rozwiąże też główne wyzwania, takie jak interoperacyjność, bezpieczeństwo, tokenomika i zamykanie systemów.

Wspólnota Cardano z niecierpliwością oczekuje na integrację nowego systemu. „Midnight”, blockchain oparty na ochronie danych, ma być pierwszym łańcuchem partnerskim, który wdroży nową koncepcję i wykorzysta jej potencjalne korzyści.

W momencie pisania tego tekstu cena Cardano oscylowała w granicach 0,37 USD. W ciągu ostatniego miesiąca może pochwalić się ponad 38-procentowym wzrostem, niejako wpisując się w rynkowy pozytywny trend.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze