Wieloryby ustawiają się w blokach startowych. Jeden kupił aż 50 mln sztuk topowego altcoina. Rynek za wcześnie go przekreślił?

Wieloryby ustawiają się w blokach startowych. Jeden kupił aż 50 mln sztuk topowego altcoina. Rynek za wcześnie go przekreślił?

Czerwiec nie był łatwy dla rynku kryptowalut. Szczególnie od momentu, gdy sytuacja w regionie Bliskiego Wschodu znowu się zaogniła, a do konfliktu włączyły się USA. Wówczas cyfrowe waluty zareagowały dużymi spadkami. W ostatnich dniach sytuacja wraca do normy. Optymizm powrócił, a ruch na giełdach znowu się rozkręcił. Wieloryby nie próżnują i swoimi ruchami zdradzają możliwych przyszłych zwycięzców. Kupują nie tylko Bitcoina. Na listach ich życzeń wysoko są też topowe altcoiny. Szczególnie jeden transfer z udziałem blisko 50 mln ADA przykuwa uwagę obserwatorów. Ale to nie jedyny faworyt dużych graczy.

Wieloryby na zakupach. Rynek zbyt wcześnie przekreślił te altcoiny?

Obserwatorzy i uczestnicy rynku nie są pewni co do przyszłości kryptowalut w perspektywie najbliższych miesięcy. Wszyscy zastanawiają się, czy cykl byka dobiega już końca, czy czekają nas kolejne etapy wzrostów. Zdania w tej kwestii są podzielone, a rozmaite wskaźniki i metody analizy dają skrajne różne wyniki i prognozy. Jednak jeśli spojrzymy na to, jak zachowują się w ostatnim czasie wieloryby, wydaje się, że byki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Duzi gracze albo masowo kupują, albo akumulują środki na prywatnych portfelach.

Źródło: X

Nikogo nie dziwi, że wieloryby mają apetyt przede wszystkim na Bitcoina. Wysoko na liście życzeń jest też Ethereum. Jednak to nie jedyny altcoin, który uczestniczy w dużych transferach. Duzi gracze mieli na celowniki m.in. Solanę. Whale Alert ujawnił dwie transakcje, w ramach których wieloryby przeniosły na prywatne portfele odpowiednio 711 942 oraz 721 943 SOL. Solana jest około 50% poniżej swojego szczytu, ale te ruchy sygnalizują, że uczestnicy rynku czują, że w kolejnych miesiącach warto mieć ten token w swoim portfelu.

Źródło: X

Jeszcze więcej szumu w branży zrobił doniesienia na temat wieloryba, który w ramach jednej transakcji przeniósł z giełdy Binance na prywatny portfel aż 49 999 999 sztuk ADA. Ostatnio Cardano mocno traci i wydawało się, że nie jest warty uwagi. Tego rodzaju ruchy skłaniają jednak do zrewidowania swoich strategii.

Dlaczego duzi gracze uciekają z giełd?

To, co przykuwa uwagę obserwatorów to również droga, którą wybrały wieloryby. Jak wynika z przekazów platform śledzących ruchy dużych graczy, wynika, że bardzo często, zamiast kupować lub sprzedawać, decydują się na przenoszenie swoich środków z giełd na prywatne portfele. Co to oznacza?

Zazwyczaj tego rodzaju aktywność sugeruje, że wieloryby oczekują wzrostów. Jednak nie w najbliższym czasie, a w perspektywie długoterminowej. Eksperci oceniają, że w takiej sytuacji duzi gracze wolą po prostu przechowywać swoje zasoby w bezpieczniejszych miejscach, niż giełdy kryptowalut. Tokeny zwykle wracają na giełdy, gdy kursy rosną i opłaca się sprzedać monety, by odnotować zysk.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.