Wieloryby robiły duże zapasy Bitcoina w ostatnich miesiącach. Czego możemy się spodziewać?

W ostatnich miesiącach, na rynku widoczna jest aktywność dużych graczy. Wieloryby BTC uaktywniły się w połowie mają i wykupowały spore ilości Bitcoina. W jakim kierunku może pójść ten trend i czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach?

Wieloryby gromadzą Bitcoina

Santiment, popularna platforma analizująca rynek kryptowalut ujawniła, że w ostatnich miesiącach tzw. wieloryby BTC były dość aktywne. Inwestorzy, którzy posiadają Bitcoiny o wartości co najmniej 2,9 miliona dolarów, kupili od połowy maja łącznie 27 755 BTC. Santiment ujawniła, że ​​liczba adresów Bitcoin, w których znajduje się co najmniej 100 BTC (równowartość 2,9 miliona USD), wzrosła do 15 870. Łącznie ci użytkownicy posiadają 11,5 miliona BTC, czyli prawie 60% całkowitej podaży aktywów w obiegu. Z analiz wynika również, że wieloryby wykazały rosnące zainteresowanie Bitcoinem w pierwszej połowie roku, w którym cena Bitcoina wzrosła powyżej 30 000 USD. Przypuszcza się, że optymizm został wywołany przez wnioski kilku dużych graczy takich jak BlackRock, Invesco i VanEck, które dotyczyły uruchomienia funduszu ETF na Bitcoina. Spore ożywienie wywołało też ostatnie orzeczenie w sprawie SEC vs Ripple.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1687131873552855040

Zobacz też: Litecoin już po trzecim halvingu. Efekt jest dość zaskakujący

Co to może oznaczać?

Wzmożona aktywność wielorybów BTC zwykle oznacza, że działają według jakiegoś planu. Trudno jednak przewidzieć, co może zakładać ta strategia. Rynek jest zbyt złożony i dynamiczny, by wydawać jednoznaczne wyroki. Wśród inwestorów widać aktualnie spory optymizm. To z jednej strony wynik wspomnianych ruchów firm w sprawie uruchomienia funduszu ETF na Bitcoina. Szczególnie obiecująca wygląda wniosek BlackRock. Historia pokazuje, że tylko jeden z 576 złożonych przez firmę wniosków o ETF został odrzucony. Trzeba jednak pamiętać, że decyzja ostatecznie wcale nie musi być pozytywna. Nie wiem też jak ostatecznie zakończy się spór SEC vs Ripple. Ostatnie orzeczenie sądu również wlało sporo optymizmu w rynek. Jednak trzeba pamiętać, że sprawa nie jest jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze