Wieloryby Ripple znowu akumulują XRP. Co wiedzą?

W ostatnim czasie wieloryby Ripple, czyli najwięksi hodlerzy kryptowaluty $XRP, wykorzystali spadki na altcoinach jako okazję do dalszego akumulowania swojej ulubionej kryptowaluty. Podczas tąpnięcia o ok. 12% ceny XRP w okresie od 22 do 28 czerwca br. wieloryby nabyły aż 360 milionów dodatkowych tokenów tej kryptowaluty o równowartości ok.170 milionów dolarów. Wiele wskazuje na to, że ci najwięksi posiadacze spodziewają się w niedługim czasie byczych wiadomości z frontu Ripple vs SEC, czyli amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (ang. Securities and Exchanges Commission – SEC – przyp. red.)

XRP zbierane z rynku po cichu

Tzw. wieloryby, najwięksi hodlerzy którzy często uważani są za trendsetterów w przestrzeni kryptowalutowej którzy wyprzedzają nadchodzące trendy, mają znaczny wpływ na dynamikę rynku ze względu na wielkość swojego stanu posiadania. Ich decyzja o zgromadzeniu tak znacznej ilości XRP podczas spadków sugeruje silną wiarę w kryptowalutę oraz w nadchodzący wzrost cen. Posunięcie to prawdopodobnie przyciągnie innych, drobniejszych inwestorów z ulicy i wzmocni pozytywne nastroje wokół Ripple.

Znany analityk on-chain, Ali Martinez, zwrócił uwagę na tę niezwykłą aktywność zakupową wielorybów XRP za pośrednictwem niedawnego tweeta.

Zmiany te nie tylko odzwierciedlają zaufanie największych inwestorów do wizji zaproponowanej przez Ripple, ale także wynikają z ostatnich osiągnięć tej blockchainowej firmy płatniczej. Spółka uzyskała niedawno bowiem wstępną zgodę na licencję głównej instytucji płatniczej w Singapurze, umożliwiając jej oferowanie uregulowanych produktów i usług związanych z aktywami cyfrowymi, jednocześnie zwiększając popularność swojego produktu On Demand Liquidity (ODL). Ripple pracuje też z kilkoma krajami w celu wdrożenia ich wersji CBDC, czyli centralnej kryptowaluty banku centralnego.

Zobacz też: Cardano pobija bardzo ważny rekord i pokonuje kolejny kamień milowy. Czy ADA jest niedowartościowana?

Ripple vs SEC

A co słychać na froncie procesowym? Też pozytywnie. Niedawne zwycięstwa Ripple, w tym ujawnienie spornych tzw. Hinman files, wzmocniły argumenty firmy co do natury swojego produktu (spór rozchodzi się o to czy XRP jest nieuregulowanym papierem wartościowym – przyp. red.) i wywołały optymizm wśród inwestorów. Korzystne orzeczenie dla Ripple może przełamać negatywną passę nie tylko na XRP, ale też na całym rynku altcoinów które dociska do ziemi aktualnie komisja SEC.

Z technicznego punktu widzenia XRP wszedł w fazę konsolidacji po dobiciu do oporu na poziomie 0,55 USD. Warto jednak zwrócić uwagę na wyższe dołki, co sugeruje bycze momentum dla kryptowaluty. Altcoin Sherpa, popularny internetowy analityk kryptowalut, sugeruje, że „w przypadku XRP cierpliwość jest kluczem do sukcesu, a przekroczenie oporu to tylko kwestia czasu„.

Na moment powstawania tego tekstu XRP notowane jest po 0,47 USD za sztukę.

Źródło: CMC

Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym artykule opierają się na dostępnych danych i analizach i nie powinny być traktowane jako porada inwestycyjna.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze