Wieloryb zamieszał w Ethereum. Byczy trend zostanie podtrzymany?

Ethereum, jedna z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, 18 marca doświadczyła znacznego wzrostu wartości, przekraczając poziom 1800 dolarów. Niedawne dane z rynku wskazują jednak na przesunięcie znacznej ilości ETH na giełdę Binance. W rezultacie, największy altcoin nieco wyhamował wzrost, tracąc część swojej wartości.

Cena Ethereum spadła o 2% w wyniku ogromnej aktywności „wieloryba” po tym, jak 18 657 tokenów ETH (o wartości około 33 130 424 dolarów przy obecnych kursach) zostało przeniesionych w pojedynczej transakcji. Została ona przeprowadzona z nieznanego, ale zamożnego portfela, kosztując jedynie jeden dolar opłaty transakcyjnej.

Przez tę aktywność, cena Ethereum odetchnęła, spadając o 2,53% z wcześniej notowanych 1 807 dolarów, do 1 761 dolarów. W międzyczasie rynek kryptowalut nadal zmaga się z FUD (strach, niepewność i wątpliwość), co wpływa na ogólną atmosferę wokół aktywów. Według prognoz wybitnego analityka kryptowalut, Akasha Girimatha, obecny byczy scenariusz dla ETH będzie nieważny tylko wtedy, gdy cena spadnie poniżej poziomu 1 636 dolarów.

Potencjalny wpływ na wsparcie i opór

Spadek poniżej wspomnianego poziomu mógłby spowodować, że cena Ethereum straci wsparcie wyznaczone przez 50-, 200- i 100-dniowe wykładnicze średnie kroczące (EMA) na poziomach odpowiednio 1588, 1553 i 1529 dolarów.

W skrajnym przypadku cena Ethereum może spaść do psychologicznego poziomu 1 500 dolarów, zanim nabywcy spróbują ponownie wybić jego wartość. Taki ruch stanowiłby 15-procentowy spadek tokenu PoS (Proof of Stake) względem obecnych poziomów.

Może Cię zainteresować: Kryptowaluty zatopiły Signature Bank? „Podjęli nadmierne ryzyko”

Czynniki wpływające na przyszły wzrost wartości Ethereum

Tymczasem ETH ma jeszcze do pokonania dość długą drogę, zanim osiągnie psychologiczny poziom oporu zawieszony na 2000 dolarów. Ruch ten będzie możliwy, jeśli kryptowaluta utrzyma obecny impet, który z kolei zależy od makroekonomicznego otoczenia. Warto zauważyć, że niedawne załamania w sektorze bankowym spowodowały większy napływ płynności na rynek krypto, co skutkowało obrotem netto w Ethereum na kwotę 35,8 miliona dolarów.

Cena Ethereum może wrócić do trendu wzrostowego, jeśli Bitcoin utrzyma byczy trend powyżej 27 000 dolarów, a byki ETH zwiększą nacisk na zakup. Co więcej, sieć Ethereum niedawno potwierdziła oficjalną datę uruchomienia aktualizacji Shanghai, która nastąpi za trzy tygodnie. Te czynniki mogą sprzyjać wzrostowi wartości kryptowaluty w krótkim okresie.

Zobacz też:

Komentarze