„Wchodzisz” w kryptowaluty w 2024 roku? Na to powinieneś zwrócić uwagę

Inwestowanie w kryptowaluty wymaga niezwykłej bystrości i przede wszystkim świadomego podejmowania decyzji. Dlatego też zrozumienie zaleceń i zakazów w tym stale ewoluującym krajobrazie staje się koniecznością.

Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi inwestorami, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę w świecie kryptowalut, postanowiliśmy zwrócić Waszą uwagę na kilka kwestii. Mamy nadzieję, że dzięki naszym spostrzeżeniom poruszanie się po tej specyficznej przestrzeni stanie się dla Was nieco łatwiejsze.

Zrób research zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Zanim zainwestujesz w jakąkolwiek kryptowalutę, poświęć czas na zrozumienie jej technologii, celu i podstaw działania. Zapoznaj się z białymi księgami, aktualizacjami GitHub. Poznaj wypowiedzi deweloperów i zaangażuj się w odpowiednie społeczności internetowe. Unikaj kierowania się wyłącznie szumem informacyjnym lub wahaniami cen. Przed zainwestowaniem środków skup się na analizie fundamentalnej i płynności.

Poznaj korzyści płynące z posiadania kryptowalut

Jak każda firma i jej produkt, musi istnieć rzeczywisty przypadek użycia i płacący użytkownicy, którzy przynoszą danej firmie zyski. Upewnij się, że projekt ma tokenomikę przynoszącą korzyści użytkownikom. Możesz pójść jeszcze dalej i obliczyć wielkość adopcji, np. pozyskując dane na temat liczby użytkowników dyskutujących na temat danej kryptowaluty

Zabezpiecz kryptowaluty, które posiadasz offline

W 2023 r. odnotowano około 228 kradzieży kryptowalut, a największym exploitem był lipcowy atak o wartości 230 milionów dolarów na platformę cross-chain Multichain. Dlatego też przechowywanie większości środków na portfelu sprzętowym wydaje się być najlepszą opcją.

Monitoruj wyniki

Aby skutecznie handlować kryptowalutami w perspektywie długoterminowej, inwestorzy powinni śledzić i analizować swoje wyniki kryptowalutowe. Dlatego też warto jest korzystać z inteligentnych narzędzi do śledzenia inwestycji. Ciągłe śledzenie wyników pomoże Ci zidentyfikować błędy, zanim poniesiesz większe straty.

Zawsze miej strategię wyjścia

Uczmy się na błędach. Pamiętajcie szał wokół Terry, która wzrosła o 283% w listopadzie 2022 r., ale później gwałtownie spadła, powodując stratę w wysokości 87 proc? W tym przypadku wdrożenie solidnej strategii wyjścia mogło zapewnić zyski przekraczające 50 proc.

Inwestowanie w kryptowaluty – najważniejsze wnioski

Podsumujmy: jasne plany wyjścia i zlecenia stop-loss mogą zminimalizować straty, a dokładne badania, precyzyjna realizacja i zarządzanie ryzykiem są niezbędne dla trwałego sukcesu handlowego. Zawsze należy skupić się na najnowszych wiadomościach na temat projektu, śledzić sygnały handlowe kryptowalut, skupić się na racjonalnym podejmowaniu decyzji, wyznaczać jasne cele, trzymać się strategii – a podejmowane pod wpływem emocji działania starać się ograniczyć do zera.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx