W tym kraju aż 50% dorosłych ma kryptowaluty. Eksplozja popularności!

W Turcji, gdzie inflacja jest na alarmująco wysokim poziomie, coraz więcej osób traktuje kryptowaluty jako zabezpieczenie swojego majątku. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez KuCoin, piątą co do wielkości giełdę kryptowalut na świecie, adopcja krypto w tym kraju wzrosła z 40% do 52% w ciągu ostatniego półtora roku.

Kryptowaluty jako długofalowy plan inwestycyjny

KuCoin, analizując odpowiedzi 500 respondentów, stwierdził, że głównym powodem inwestowania w kryptowaluty jest dla nich „gromadzenie bogactwa w dłuższej perspektywie”. Aż 58% ankietowanych wskazało to jako swoją główną motywację, podczas gdy 37% traktuje je jako rezerwuar wartości.

Rząd turecki również nie pozostaje obojętny na rosnący wpływ kryptowalut. Jest w trakcie eksperymentów z własną centralną kryptowalutą, znaną jako Digital Lira. Władze już pod koniec tamtego roku przeprowadziły udane testy takiego rozwiązania.

Ciekawym zjawiskiem jest również rosnący udział młodych kobiet w inwestowaniu w kryptowaluty. W wieku od 18 do 30 lat, niemal połowa inwestorów to płeć piękna. KuCoin zauważa również, że aż 57% respondentów zdecydowało się na inwestowanie w kryptowaluty za sprawą rekomendacji od rodziny i znajomych.

Zobacz również: Potężne przejęcie w branży farmaceutycznej. Na stole niemal 30 miliardów

Bitcoin numerem jeden

Chociaż Bitcoin jest nadal najbardziej popularny (71% inwestorów go posiada), coraz więcej osób zwraca uwagę na Ethereum i innych stablecoinów. To pokazuje, że inwestorzy są coraz bardziej świadomi i dążą do dywersyfikacji swoich portfeli.

Podsumowując, w Turcji rośnie zainteresowanie kryptowalutami. Nie jest to zjawisko odosobnione – podobne trendy można zaobserwować w innych krajach borykających się z wysoką inflacją, takich jak Brazylia czy Nigeria. KuCoin podkreśla, że zrozumienie motywacji i działań użytkowników kryptowalut w różnych regionach staje się coraz bardziej kluczowe w dynamicznie rozwijającym się ekosystemie finansowym.

To istotny sygnał dla rynków finansowych i decydentów politycznych, pokazujący, że tradycyjne metody zarządzania kryzysem mogą nie być już wystarczające. W obliczu utraty zaufania do tradycyjnych form oszczędzania, kryptowaluty zyskują na znaczeniu jako alternatywa, która zasługuje na zrozumienie i uwagę. Zarówno wśród inwestorów, jak i regulatorów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze