W Polsce jest już ponad 70 Bitomatów. Żory na Śląsku kolejnym punktem na mapie.

3 857

Polskie firmy nie odstają od światowych trendów i również rozwijają sieci Bitomatów w naszym kraju. Według danych z serwisu Coinatmradar możemy skorzystać w Polsce już z ponad 70 Bitomatów. Kolejne urządzenie zostało w ostatnich dniach postawione w Żorach na Śląsku.

Bitomat Żory

Najnowszy Bitomat w naszym kraju stanął ostatnio w Żorach w województwie śląskim. Bitomat Żory znajdziemy w Galerii Wiślanka przy ulicy Katowickiej 10. Urządzenie do wymiany BTC stoi blisko strefy gastronomicznej przy restauracji Makarun.

Bitomat Żory jest 30 zainstalowanym urządzeniem w naszym kraju przez firmę FlyingAtom. Jak łatwo policzyć ich Bitomaty stanowią ponad 40% wszystkich postawionych w naszym kraju.

Bitomat w Żorach

FlyingAtom

FlyingAtom to kantor wymiany kryptowalut działający na rynku już od 2015 roku. Możemy w nim dokonać transakcji zakupu oraz sprzedaży Bitcoina lub innych najpopularniejszych kryptowalut. Kantor posiada swoje biura stacjonarne w 13 wojewódzkich miastach w Polsce. Od 2 lat firma buduje też własną sieć Bitomatów. Urządzenie postawione w Żorach jest kolejnym punktem w rozwoju firmy. FlyingAtom już dziś planuje postawienie kolejnych bankomatów Bitcoin. FlyingAtom posiada też własny sklep internetowy z portfelami sprzętowymi oraz gadżetami związanymi z kryptowalutami. Co ważne firmy jest oficjalnym dystrybutorem marek Trezor i Ledger w Polsce. Dbając o bezpieczeństwo swoich środków, należy wybierać portfele z potwierdzonych źródeł. Sklep internetowy znajdziecie pod adresem FlyingAtom.shop.

Korzystanie z Bitomatu

Sieć Bitomatów w naszym kraju może się rozwijać także dzięki coraz większemu zainteresowaniu użytkowników taką formą zakupu i sprzedaży BTC. Co przyciąga do takiej formy transakcji BTC?

Najprościej mówiąc: szybkość transakcji, łatwość obsługi, transakcję nawet małych kwot oraz brak weryfikacji.

Dokonując zakupu BTC w Bitomacie, środki na nasz adres trafiają już po kilku czy kilkunastu minutach. Podobnie jest ze sprzedażą. Przelewamy BTC na podany adres i po potwierdzeniu transakcji w sieci możemy odebrać gotówkę z urządzenia. Dodatkowo urządzenia są proste w obsłudze, a korzystanie z nich nie jest trudniejsze od korzystania z tradycyjnych bankomatów. Dodatkowo znajdziemy sporo nagrań prezentujących jak korzystać z takich urządzeń.

Wydaje się jednak, że główną zaletą korzystania z Bitomatów jest brak rejestracji oraz weryfikacji. Dokonując transakcji na giełdach czy w internetowych kantorach musimy przejść procedurę rejestracji oraz weryfikacji naszych danych. To często trwa nawet kilka dnia. Kolejną rzeczą jest przesłanie środków na giełdy. Z tym też potrafią być problemy. A to bank nie chce przesłać środków, a to część kart nie jest akceptowana. Korzystając z bitomatu, unikamy tych wszystkich problemów.

Forma zakupu i sprzedaży kryptowalut to zawsze indywidualna kwestia użytkowników. Rozważając różne sposoby, warto jednak poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z Bitomatu.

Komentarze