Vitalik Buterin z tajwańską „Złotą Kartą Zatrudnienia”. Co z nią zrobi biznesmen?

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, w ramach specjalnego programu, który ma na celu przyciągnięcie do Tajwanu uzdolnionych osób z zagranicy.otrzymał Złotą Kartę Zatrudnienia.

Minister ds. rozwoju cyfrowego Audrey Tang wręczyła Buterinowi jego Kartę podczas konferencji „Plurality Taipei”, która odbyła się 15 sierpnia br. w stolicy Tajwanu. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział kilkaset osób z branży technologicznej, którzy wzięli udział w debacie na temat wyzwań demokracji cyfrowej.

Vitalik Buterin wspiera tajwański sektor blockchain

Podczas swojego wystąpienia Buterin powiedział, że Tajwan ma kwitnącą społeczność Ethereum. Dodał, że Złota Karta pozwoli mu łatwiej odwiedzać ten kraj i pracować w nim w przyszłości.

Buterin od dawna jest wielbicielem Tajwanu. W ubiegłym roku wspólnie z minister Tang wystąpił w podcaście „Innovative Minds”. Tematem audycji była technologia blockchain i jej rola w globalnej polityce i światowej gospodarce. W czasie programu Buterin przedstawił również swoje poglądy na temat Worldcoina.

Zabieganie o liderów branży kryptowalut, takich jak Buterin, to jeden ze sposobów, w jaki rząd Tajwanu wspiera powstający w tym kraju sektor blockchain. Podobnie jak inne kraje na całym świecie, Tajwan podjął również kroki w celu uregulowania przestrzeni i ustanowienia jasnego zbioru zasad dla firm kryptowalutowych.

Zobacz też: Canon pozwany na 5 milionów dolarów. Ten problem z drukowaniem ma większość użytkowników ich sprzętu

Wiodąca rola KNF

Nowe przepisy nakładają na Komisję Nadzoru Finansowego odpowiedzialność za nadzorowanie krajowego sektora krypto. Komisja opracowała 13 zasad, które będą kierować jej podejściem do regulacji kryptowalut. Nowe wytyczne wymagałyby od giełd kryptowalut rejestracji w Komisji i przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. KNF sugeruje również wprowadzenie określonych współczynników gorącego i zimnego portfela dla depozytów klientów na giełdach kryptowalut. Zaleca także wymaganie od nich ubezpieczenia od strat użytkowników.

Komisja wyraziła również zainteresowanie wspieraniem samoregulacji poprzez ustanowienie nowych stowarzyszeń branżowych. W tym celu tajwańskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych opracowało poprawkę do istniejących przepisów regulujących takie stowarzyszenia. Najnowsza poprawka stworzy specjalną kategorię dla usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze