Tyler Winklevoss o Garym Genslerze: „Czyste zło i niewybaczalne działania”

Tyler Winklevoss, współzałożyciel kryptowalutowej giełdy Gemini, nazwał przewodniczącego SEC „czystym złem” i uznał jego działania za niewybaczalne.

Nie jest żadną tajemnicą, że Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), od dawna budzi kontrowersje w branży kryptowalutowej. Jego rygorystyczne podejście do przepisów prawnych wywołuje liczne protesty. Łącznie od momentu objęcia stanowiska w 2021 roku, Gensler przewodził 104 działaniom egzekucyjnym przeciwko firmom kryptowalutowym, co kosztowało branżę ponad 429 milionów dolarów oraz setki godzin poświęconych na obronę prawną.

Czy Gensler ustąpi ze stanowiska?

Tyler Winklevoss jest jedną z osób, która uważa, że tego typu działania nie tylko hamują rozwój sektora, ale również są realizowane z premedytacją, by realizować osobiste i polityczne cele Genslera. W swoim wpisie na platformie X biznesmen napisał: „Gary Gensler to czyste zło. Nie powinien mieć żadnej wpływowej pozycji w żadnej instytucji, a firmy i uczelnie współpracujące z nim po jego odejściu z SEC zdradzają branżę kryptowalut. Powinny być ostro bojkotowane”.

źródło: X

Teraz wiele wskazuje na to, że Genslerowi pali się ziemia pod stopami. Aż 18 stanów USA pozwało SEC, oskarżając Komisję o naruszenie konstytucyjnych kompetencji w zakresie regulacji kryptowalut. Tymczasem Donald Trump szuka do swojej administracji osób przychylnych kryptowalutom. A jeśli wierzyć plotkom, Gensler może nawet podjąć kroki prawne przeciwko Trumpowi.

Pomimo możliwości zmiany przewodniczącego SEC, Winklevoss uważa, że szkody wyrządzone przez Genslera są nieodwracalne. W innym wpisie podkreślił:
„Zachowanie Genslera nie może być wytłumaczone jako dobra wola czy błąd. Jego działania były celowe i żadne przeprosiny nie naprawią wyrządzonych szkód”

Co prawda Gensler ma formalnie pełnić funkcję przewodniczącego SEC do 2026 roku, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że może ustąpić ze stanowiska już w okolicach Święta Dziękczynienia (28 listopada br.) lub przed inauguracją Trumpa na urząd prezydenta, którą zaplanowano na styczeń. Głosy na ten temat zyskały na sile po przemowie, którą przewodniczący SEC wygłosił podczas 56. dorocznego instytutu PLI na temat regulacji rynków papierów wartościowych. – To był wielki honor pracować z nimi, wykonując pracę dla ludzi i dbając o to, by nasze rynki kapitałowe pozostawały najlepsze na świecie – powiedział on wówczas. Niektórzy interpretują te słowa jako potwierdzenie jego rezygnacji. Co ciekawe, podobny schemat miał miejsce w przeszłości – poprzedni przewodniczący SEC rezygnowali podczas zmiany administracji prezydenckiej.

Ożywienie rynku kryptowalut

Nie da się nie zauważyć, że plotki o rezygnacji Genslera wywołały entuzjazm na rynku kryptowalut. XRP, jedna z najpopularniejszych kryptowalut, zanotowała wzrost o 75 proc. w ciągu zaledwie tygodniaAnalitycy przewidują dalsze wzrosty. Sam przewodniczący SEC broni swoich działań, twierdząc, że są one konieczne z punktu widzenia regulacyjnego. Według niego wiele kryptowalut nie ma realnych zastosowań, co wymaga ściślejszej kontroli.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.