Twórcy „Futuramy” nabijają się z górników kryptowalut!

Popularny animowany serial science fiction „Futurama” snuje wizję na temat tego, jak może może wyglądać przyszłość kryptowalut.

Epizod pod tytułem „How the West Was 101001” został wyemitowany na kanale Hulu 7 sierpnia br. Profesor Hubert J. Farnsworth informuje w nim swoją załogę, że pożyczył pieniądze od Robot Mafia, zorganizowanego syndykatu przestępczego, aby zainwestować w bitcoin.

W krainie Dogecoina

Tytuł odcinka w czytelny sposób nawiązuje do klasycznego westernu „How the West Was Won” (polski tytuł: „Jak zdobywano Dziki Zachód”). Film, w którym wystąpiły takie gwiazdy Hollywood jak James Stewart, John Wayne, Gregory Peck czy Henry Fonda, opowiadał o pionierach wyruszali na Zachód, aby odnaleźć złoto w erze „gorączki złota”.

W odcinku – którego akcja dzieje się w 3023 roku – ludzie nadal wydobywają bitcoiny. Co ciekawe, nawet wtedy nie są one stabilne. Liczba, która pojawia się w tytule epizodu, tp swoiste „mrugnięcie okiem” do widza. W zapisie dziesiętnym 101001 to 81 – jest to więc swoiste odniesienie do krachu bitcoina w 2018 r., w którym kryptowaluta spadła aż o 81 proc.

W miarę rozwoju fabuły załoga próbuje znaleźć nowe sposoby na zarabianie pieniędzy, na przykład poprzez wydobywanie talu, toksycznego metalu używanego do wydobywania kryptowalut, i sprzedawanie go górnikom. Autorzy serialu żartują sobie również z często podnoszonych obaw dotyczących ogromnego zużycia energii elektrycznej do wydobywania bitcoinów. W odcinku pojawia się też „kraj kryptowalut” o nazwie „Doge City”, nazwany na cześć popularnej memowej monety Dogecoin.

– W kraju kryptowalut panuje bezprawie, więc załóżcie ochronne nakrycia głowy – mówi jeden z bohaterów „Futuramy” po wejściu do Doge City. To nawiązanie do tego, że wygląda ono jak miasteczko żywcem wyjęte z czasów Dzikiego Zachodu. Jak się okazuje, w 3023 roku komputery służące do wydobywania bitcoinów zużywają praktycznie całą energię elektryczną w mieście. Autorzy scenariusza sugerują też, że w ostatnich latach brak nadzoru w branży kryptowalut doprowadził do serii włamań i bankructw.

Zobacz też: Koniec żartów. Fed bierze się za banki, kryptowaluty i blockchain!

„Futurama” i jej powrót po latach

„Futurama” to amerykański serial animowany, którego twórcą jest Matt Groening, autor serialu „Simpsonowie”. Opowiada o przygodach Philipa J. Fry’a, dostawcy pizzy, który został kriogenicznie zakonserwowany na 1000 lat i powrócił do życia 31 grudnia 2999 roku. Serial był kilkakrotnie anulowany i restartowany. W ostatnim czasie na kanale Hulu rozpoczęła się emisja jego 11. sezonu.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze