Trzy najbezpieczniejsze altcoiny sieci Ethereum

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Wystarczy chwila nieuwagi, aby paść ofiarą oszustwa i stracić cenne aktywa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na jakie znaki warto być szczególnie wyczulonym. Z tekstu dowiesz się też, czy altcoiny, takie jak Dogeverse, są inwestycją wartą uwagi.

Bezpieczne altcoiny Ethereum

Poszukując altcoinów do inwestycji, najlepszą decyzją jest wybór zaufanych źródeł. Jeśli przyglądałeś się ostatnim spadkom wartości Bitcoina, możesz zastanawiać się nad dywersyfikacją portfela. Wielki konkurent, Ethereum, zbiera pod swoim szyldem 3 ciekawe altcoiny.

Ukryte skarby Shiba Inu

Shiba Inu, która w ostatnim tygodniu zalicza wzrost na poziomie 0.58%, od momentu wprowadzenia w 2020 r., jest coraz chętniej akceptowaną formą płatności na całym świecie.

Wysoce rozpoznawalny memecoin cieszy się dużym wsparciem Elona Muska, a słowa inwestora wpływają nie tylko na zwiększoną popularność, ale też wiarygodność i rzetelność monety.

Fot. materiały partnera

Źródło: coinmarketcap.com

Bezinteresowna moneta: DAI

Dai na blockchainie Ethereum to, jak mówią o niej twórcy, “pierwsza taka bezinteresowna waluta na świecie”. Dai oferuje użytkownikom stałą cenę, a myślą przewodnią projektu ma być dostępność dla wszystkich. 

Zdecentralizowany system oferuje brak zmienności. Ponadto oferuje stale rozwijający się ekosystem, złożony z ponad 400 aplikacji i usług. Wśród nich są gry, portfele elektroniczne czy platformy DeFi.

Fot. materiały partnera

Źródło: makerdao.com

DOGEVERSE – psie uniwersum

Intrygującą alternatywą dla królującego w rankingach giełdowych Dogecoin, jest Dogeverse od Ethereum. Projekt jest wyjątkowy, bowiem to pierwszy taki token doge na wielu blockchainach jednocześnie, funkcjonujący w oparciu o ekosystem łączacy Ethereum, BNB Chain, Polygon, Solana, Avalanche oraz Base. 

Przemierzający kosmos pupil, który jest twarzą tokenu, opiera się na interoperacyjności, umożliwiając traderom swobodną, elastyczną nawigację.

Fot. materiały partnera

Kup $DOGEVERSE

Kryptopułapki: rodzaje oszustw internetowych

Pisaliśmy niedawno o oszukanym, który w wyniku coraz powszechniejszego spoofingu stracił 68 miliony USD. Obecna technologia i intensywny rozwój sztucznej inteligencji ułatwia oszustom pracę, czyniąc podszycie się pod kogoś zadaniem prostszym niż kiedykolwiek.

Popularny w ostatnim czasie spoofing może objawiać się otrzymaniem telefonu rzekomo od znajomego, którego numer posiadamy zapisany w smartfonie. Oszust kontaktuje się z odbiorcą, podpinając się pod znany kontakt, który standardowo wyświetla się na ekranie. Po drugiej stronie znajduje się jednak ktoś inny, a zaawansowane AI umożliwia modulację głosu w taki sposób, że odbierający połączenie nie nabiera wątpliwości np. przed przekazaniem proszącemu o pożyczkę wysokich kwot. 

Spoofing w świecie krypto zwykle opiera się na stworzeniu przez oszustów niewłaściwych – niemal całkowicie przypominających prawdziwe – adresów docelowych, a następnie nakłonieniu nieświadomych niczego ofiar do przekazania swoich aktywów. Takie działanie doprowadza do bezpowrotnej ich utraty.

Jak zatem nie dać się oszukać?

Dokładna weryfikacja stron internetowych i adresów portfeli jest kluczowa w prewencji oszustw. W przypadku phishingu, wykorzystującego podszywanie się pod znane strony internetowe (np. giełdy kryptowalutowej), ważne jest, aby zawsze mieć na uwadze wszelkie literówki czy podejrzanie wyglądające linki. 

Zwiększanie świadomości jest skutecznym narzędziem w walce z wyłudzaczami. Ilość nowych sposobów na oszustwa finansowe rośnie każdego miesiąca, dlatego warto regularnie poszerzać wiedzę w tym zakresie. Takie działanie pomoże Ci w zwiększeniu czujności poprzez zwracanie uwagi na konkretne podejrzane elementy. 

Pamiętaj, aby przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji, dokładnie zweryfikować tożsamość kontaktujących się osób podających się za wsparcie lub inwestorów, oraz nigdy nie przekazywać danych dostępowych swojego portfela.

Zachowaj ostrożność w świecie krypto

Świat finansów i płatności internetowych jest obszarem szczególnie podatnym na działania oszustów internetowych. Deweloperzy projektów na blockchainie Ethereum, jak Shiba Inu czy Dogeverse, starają się, aby inwestycja w aktywa cyfrowe była dla użytkowników bezpiecznym i nieinwazyjnym procesem. 

Niemniej jednak, to hodler pozostaje odpowiedzialny za zgromadzone środki. Aby uniknąć strat finansowych, dokonując płatności, dokładnie weryfikuj adresy portfeli i stron internetowych, nie podawaj danych dostępowych osobom niezaufanym i zwracaj szczególną uwagę na wszelkie elementy budzące wątpliwości.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze