Top 3 kryptowaluty o największej aktywności deweloperskiej w ciągu ostatnich 30 dni. Byczy sygnał?
Według raportu firmy analitycznej na blockchainie Santiment, trzy kryptowaluty wyróżniają się w szczególności pod kątem wzrostu aktywności deweloperskiej w ciągu ostatniego miesiąca. Analitycy są zgodni, że częsta praca deweloperów na blockchainie świadczy o jego długoterminowym potencjale rozwojowym i zwiększa szanse na masową adopcję. Poniżej przedstawiamy podium na którym znajduje się pierwsza trójka oraz cała reszta. Warto zwrócić uwagę na korelację między aktywnością deweloperską a całkowitą rynkową kapitalizacją.
Kryptowaluty o największej aktywności w ostatnim miesiącu
Analizując trzy najlepsze kryptowaluty w oparciu o aktywność rozwojową za pośrednictwem commitów na platformie GitHub w ciągu ostatnich 30 dni, Polkadot (DOT) i Kusama (KSM) wyróżniają się zdecydowanie na tle pozostałych. Ich linie trendu wskazują na stały wzrost, co sugeruje aktywne wysiłki w celu wzmocnienia ich sieci i ekosystemów.
Na drugim miejscu uplasowało się Cardano (ADA), łańcuch bloków autorstwa Charlesa Hoskinsona. Zaangażowanie Cardano w ciągły rozwój nie jest tajemnicą dla uważnych obserwatorów rynku kryptowalut, a sam blockchain uchodzi za jeden z najbardziej wyróżniających się pod kątem „naukowego podejścia” do branżowych problemów.
Zobacz też: Atak hakerski na protokół SushiSwap! Natychmiast zabezpieczcie swoje kryptowaluty
Warto zauważyć, że wśród 20 najlepszych aktywów o wysokiej aktywności rozwojowej, 17 znajduje się również wśród 100 najlepszych pod względem kapitalizacji rynkowej. Ta korelacja sugeruje, że projekty z dedykowanymi zespołami rozwojowymi często doświadczają długoterminowych zysków cenowych i utrzymują znaczenie na rynku.
Zobacz też: Bitcoin Lightning Network zintegrowane z Coinbase! Oficjalne stanowisko CEO
Aktywność rozwojowa to klucz do długoterminowego sukcesu
Firma analityczna Santiment identyfikuje trzy kluczowe wnioski z wysokich wskaźników aktywności deweloperskiej:
- Aktywny rozwój wskazuje na wiarę w długoterminowy sukces projektu. Fakt, że ludzie aktywnie pracują nad projektem, sugeruje zaufanie do jego przyszłych perspektyw.
- Wysoka aktywność rozwojowa zazwyczaj wiąże się z regularnym wypuszczaniem nowych funkcji i ulepszeń, które mogą pozytywnie wpłynąć na doświadczenia użytkowników i przyszły potencjał wzrostu.
- Częsty i konsekwentny rozwój zmniejsza prawdopodobieństwo, że projekt jest na etapie schyłkowym, rug pullem lub piramidą finansową. W takich programach często brakuje prawdziwej aktywności rozwojowej i polegają one na zwodniczych taktykach, aby przyciągnąć inwestorów.
Poglądy na temat znaczenia ciągłych innowacji i ulepszeń w kryptowalutach mogą być oczywiście podzielone wśród traderów. Niektórzy inwestorzy uważają, że ciągły rozwój jest kluczowy dla kryptowalut, aby pozostać konkurencyjnym i atrakcyjnym dla inwestorów. Postrzegają ciągłe innowacje jako byczy wskaźnik dla rynku, sygnalizując potencjalny przyszły wzrost i zyski. Inni z kolei bardziej cenią długoterminową stabilność i przejrzystość sieci oraz wyznają zasadę „jeżeli coś działa- zmiany mogą głównie zaszkodzić”.
Może Cię zainteresować: