Bitcoin Lightning Network zintegrowane z Coinbase! Oficjalne stanowisko CEO

Dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Coinbase, Brian Armstrong, oświadczył wczoraj na Twitterze, że rozwiązanie drugiej warstwy dla Bitcoina, tzw. Bitcoin Lightning Network, zostanie zintegrowane z Coinbase. Nowinka została bardzo ciepło przyjęta przez kryptowalutową społeczność.

Bitcoin Lightning Network pojawi się w Coinbase

Oświadczenie Armstronga pojawiło się po tym, jak influencer BTC o pseudonomie Wicked publicznie oskarżył prezesa Coinbase o ignorowanie BLN. Dyrektor bronił się tym, że wszystkie jego tweety automatycznie się kasują po kilku miesiącach, więc ciężko jest znaleźć jego wcześniejsze wypowiedzi na temat rozwiązania drugiej warstwy dla najstarszej kryptowaluty. Armstrong nie podał jednak daty kiedy integracja dokładnie będzie miała miejsce.

Bitcoin Lightning Network to Layer2 dla Bitcoina które ma na celu rozwiązanie problemów sieci ze skalowaniem. BLN oferuje szybsze transakcje i niższe opłaty. Jest także najpopularniejszym rozwiązaniem L2 dla BTC.

Zobacz też: Coinbase okiem Jima Cramera: „nie ruszyłbym tego nawet kijem”. Dla weteranów rynku to byczy sygnał

Dobre wieści dla społeczności krypto

Oświadczenie Briana Armstronga spotkało się generalnie z entuzjastycznym przyjęciem ze strony społeczności krypto. Prawdopodobnie największy BTC maxi, założyciel MicroStrategy Michael Saylor, zareagował „trzema błyskawicami” na tweet CEO Coinbase, wyrażając swoją wyraźną aprobatę.

Pozostałe reakcje były różne. Niektórzy kwestionowali dotychczasową szybkość działania giełdy w podobnych kwestiach, twierdząc, że zajmie im to całą wieczność. Jeszcze inni wskazywali na problemy Coinbase z amerykańskim regulatorem rynku.

Jeżeli tylko integracja przebiegnie pomyślnie, Coinbase dołączy do grona pośredników kryptowalutowych którzy już podjęli adopcję L2 Bitcoina, jak Kraken, Bitfinex, BitStamp, czy OKEx.

Bitcoin Lightning Network rozwija się, jak na tempo staruszka Bitcoina, błyskawicznie. Liczba BTC zamrożonych w protokole Lightning osiągnęła właśnie historyczne maksima i wynosi prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Pośrednik finansowy BitPay zaznacza też, że rośnie zarazem dynamicznie wolumen transakcyjny. Warto również zwrócić uwagę, że Lightning nie posiada swojego własnego tokena, więc zdaniem ekspertów wzrost ten jest całkowicie organiczny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze