To SkyBridge zainwestowało w Bitcoina i Solane. Scaramucci liczy na 1100% wzrosty?

Według najnowszych doniesień rynkowych fundusz hedgingowy SkyBridge współzałożony i zarządzany przez Anthony’ego Scaramucciego zainwestował w Bitcoina i Solanę. Swój występ na łamach telewizji Bloomberg Scaramucci zaczął jednak od wątku FTX. SkyBridge był jedną z firm, które nabyły mniejszościowe udziały w całym przedsięwzięciu Sama Bankmana-Frieda.

CEO Skybridge liczy, że akceptacja Bitcoin ETF w BlackRock może oznaczać dla Bitcoina nawet 11 krotne wzrosty. Pytany o politykę i sytuację na świecie Scaramucci zaznaczył, że konflikt między Demokratami a Republikanami w USA oznacza katastrofę dla całego kraju – jeśli partie nie znajdą nici porozumienia. Podkreślił też, że wobec dwóch 'wojen zastępczych’ na świecie, Stany Zjednoczone powinny zdecydowanie skoncentrować się na uporządkowaniu własnych spraw nim wyjdą na zewnątrz.

Co powiedział Scaramucci?

Przede wszystkim – październik był najlepszym miesiącem w historii SkyBridge. Z powodu wielkiego rajdu cenowego Solany oraz samego Bitcoina, którego jak twierdzi Scaramucci funduszu akumulował w ciągu całego roku – po atrakcyjnych cenach co przysłożyło się jego obecnej wycenie oraz klientom. Zarządzający inwestycjami kolejny raz podkreślił aby trzymać się swoich założeń i robić to, w co się naprawdę wierzy mając naprawdę długoterminowy horyzont inwestycyjny.

Odnosząc się do FTX, Scaramucci przekazał że Sam Bankman-Fried nie otrzymał specjalnej szansy na linię obrony. Prokuratura wykonała kawał świetnej roboty obnażajac 'modus operandi’ Alameda i FTX, gdzie za decyzję odpowiadała garstka ludzi. Scaramucci znalazał się wśród 'ofiar’ oszustwa SBF’a ale milioner nie zamierza teraz udawać, że tak się nie stało i woli wyjść naprzeciw całej krytyce mając na uwadze dobre imię swoje i całej rodziny.

Przekazał, że żałuje iż dał Bankman-Friedowi kontakt do swoich przyjaciół na Bliskim Wschodzie, m.in. do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Saudów ale finalnie nikt nie posłuchał i nie zainwestował w przedsięwzięcie SBF’a. Scaramucci podkreślił też, że dziś łatwo oceniać oszustwo FTX z perspektywy czasu ale ponad 13 miesięcy temu o machinie Sama Bankmana-Frieda rozpisywały się globalne media, w tym Bloomberg a jego spektakularna historia skończyła się 25 inwestycjami od największych funduszy venture, z których prawie każdy wyłożył na stół dziewięciocyfrowe kwoty. Bezprecedensowe oszustwo?

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze