To już prawdziwy pogrom. Chiny zamknęły 80 internetowych kont należących do kryptowalutowych influencerów

Chiny nie patyczkują się z branżą krypto.. Sina Weibo – jedna z najpopularniejszych chińskich aplikacji społecznościowych, z ponad 258 milionami aktywnych użytkowników dziennie – usunęła 80 kont influencerów promujących działalność kryptowalutową.

Jak czytamy w opublikowanym komunikacie, osiemdziesiąt kont influencerów kryptowalutowych z ponad 8 milionami obserwujących, zostało „proaktywnie usuniętych” przez Weibo. Ich właścicielom zarzuca się naruszenie ośmiu przepisów związanych z telekomunikacją, finansami, bankowością, marketingiem internetowym, papierami wartościowymi, giełdami i bezpieczeństwem w internecie ze względu na ich rolę w promowaniu kryptowalut.

Gigant social media ma problem

Sina Weibo została uruchomiona 14 sierpnia 2009 r. i jest jedną z największych platform mediów społecznościowych w Chinach, z ponad 582 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie (252 miliony aktywnych użytkowników dziennie). Platforma odniosła ogromny sukces finansowy, może pochwalić się lukratywną sprzedażą reklam oraz wysokimi bieżącymi przychodami.

Weibo konsekwentnie usuwa konta kryptowalutowe od czasu wejścia w życie chińskiego zakazu kryptowalut we wrześniu 2021 roku. W marcu platforma usunęła 131 kont powiązanych z działalnością handlową kryptowalutami i akcjami.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że sierpniu 2022 r. Chińska Administracja Cyberprzestrzeni usunęła 12 tys. powiązanych z kryptowalutami kont influencerów na Weibo i Baidu i usunęła 51 tys. postów promocyjnych. Broniąc tej decyzji, organ napisał. „(Celem jest – przyp. red) ochrona bezpieczeństwa własności ludzi zgodnie z prawem i przypomnienie większości internautów o ustaleniu prawidłowych koncepcji inwestycyjnych, zwiększeniu świadomości zapobiegania ryzyku, powstrzymaniu się od udziału w szumnych działaniach związanych z handlem wirtualną walutą i wystrzeganiu się szkód w mieniu osobistym Będziemy nadal zwiększać rozprawę z nielegalnymi działaniami związanymi z papierami wartościowymi, które istnieją na platformie i ściśle kontrolować związane z nimi naruszenia prawa i przepisów, i nigdy nie będziemy ich tolerować” – dodano.

Zobacz też: Gdzie są najdroższe mieszkania w Polsce? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista

Chiny „na ostro” z branżą krypto

Począwszy od bieżącego roku Chiny rozprawiają się z prywatnymi działaniami związanymi z kryptowalutami ze względu na połączenie ucieczki kapitału, prania pieniędzy i potrzeby zachowania państwowych wysiłków w zakresie kryptowalut. Niektóre z tych działań spowodowały dodatkowe szkody dla inwestorów spoza Chin.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze