CZ stoi za krachem Bitcoina – sprzedaje BTC, by chronić BNB przed likwidacją? Czas na FTX 'Rewind’

Od wielu miesięcy trwała zażarta dyskusja nad tym dlaczego cena BNB poważnie respektowała (aż do dziś) poziom 212 USD. Binance posiada pożyczkę zabezpieczoną BNB z poziomem likwidacji przy 212 USD. Poziom ten został obniżony z poprzednich 220 USD po tym, jak w czerwcu Binance uruchomił handel z depozytem zabezpieczającym. CZ wyprzedaje Bitcoina po to by utrzymać BNB 'przy życiu’?

Według analiz on-chain, Chanpeng Zhao, CEO Binance sprzedaje BTC z portfela o adresie bc1qm34lsc65zpw79lxes69zkqmk6ee3ewf0j77s3h. Z powrotem otrzymuje stablecoiny TrueUSD (TUSD), za które skupuje rzeczony BNB. Wobec potężnego ryzyka margin callu, strategia ma (raczej miała) na celu zapobiec sytuacji skrajnej. Czy nie w podobny sposób FTX odsłoniło się z pozycjami na FTT?

Efektem spadku BNB poniżej 212 USD moż być całkowita destabilizacja sieci Binanecoin. Tymczasem organy regulacyjne w USA podejmują działania mające na celu wyprzedaż BTC ze swoich rezerw. Amerykanie chcą w końcu 'złapać’ BTC i wymusić wyjście CZ z branży kryptowalut? Oczyścić rynek crypto z Binance i zastąpić giełdę 'swoimi’ firmami?

Binance zamknie usługę Connect?

Binance ma zamknąć usługę Connect, w czasie gdy krótkie pozycje na flagowym Binanecoinie (BNB) stale rosną. Usługi Connect miały, jak sama nazwał wskazuje przybliżyć sektor finansów do świata kryptowalut. Na tą chwilę projekt nie wydaje się działać zgodnie z zamierzeniami. Biswap przekazało, że Binance jest o krok od zamknięcia usługi z uwagi na priorytetyzację podstawowej działalności. Usługa Connect wprowadzona została w 2022 roku w celu ułatwienia płatności w crypto dla sprzedawców. W ramach usługi Binance oferowałoa wsparcie dla 50 kryptowalut i głównych sposobów płatności. Na ich liście znalazły się nawet Visa i Mastercard. Poza tym usługa miała służyć jako narzędzie dedykowane NFT, umożliwiając zakup niewymienialnych tolenów za pośrednictwem różnego rodzaju źródeł płatności. Adopcja nie zadziałała? Do rynku crypto zbliża się coś znacznie większego?

https://twitter.com/BoringSleuth/status/1691649244246024264

Może Cię to zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze