Tether wygrywa w nowojorskim sądzie. Skupuje Bitcoina i złoto – rekordowe rezerwy

Tether wygrał sprawę w sądzie? Do niedawna wydawało się to jeszcze 'prawie niemożliwe’. A jednak. CEO Tether Holdings, Paolo Ardoino podzielił się na Twitterze wymownym wpisem. Rzucimy też okiem na 'kondycję finansową’ Tethera w bieżącym kwartale.

https://twitter.com/paoloardoino/status/1724826105767404005

Jak czytamy w oświadczeniu Tethera:

’Po wydaniu przez sędzię główną Laurę Taylor Swain z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku postanowienia odrzucającego wniosek Shawna Dolifki o zezwolenie na zmianę bezzasadnego pozwu zbiorowego złożonego przeciwko firmom Tether i Bitfinex, Dolifka zdecydował się nie odwoływać od tej decyzji. Oddalenie pozwu przez sędziego Swaina i wyrok na korzyść firm Tether i Bitfinex są teraz ostateczne pod każdym względem.

W przeciwieństwie do nierozsądnej decyzji Dolifki o złożeniu pozwu w pierwszej kolejności, decyzja o rezygnacji z prawa do odwołania była właściwą. Roszczenia były całkowicie bezzasadne i żadne dalsze postępowanie sądowe nie przyniosłoby Dolifce ani jego prawnikom żadnych korzyści finansowych ani innych. W tym miejscu i w przyszłości, jak już wielokrotnie powtarzaliśmy, Tether i Bitfinex nigdy nie padną ofiarą bezwstydnego wyłudzania pieniędzy.’

Wyniki Tethera

 • Skonsolidowane aktywa ogółem wynoszą co najmniej 86 384 653 832 USD
 • Skonsolidowane zobowiązania Grupy wynoszą 83 176 997 409 USD, z czego 83 153 363 663 USD dotyczy wyemitowanych tokenów USDT.
 • Tether nie uwzględnia w rezerwach zabezpieczających wyemitowane tokeny inwestycji. Ukierunkowanych m.in. w zrównoważoną energię, wydobywanie Bitcoina, dane i technologię P2P.
 • W trzecim kwartale 2023 r. inwestycje poczynione w tych obszarach wyniosły 668 891 473 USD, a od początku roku 809 491 473 USD.

Jak publicznie wskazał Tether, celem dla firmy jest zmniejszenie i ostatecznie usunięcie ekspozycji zabezpieczonych pożyczek z rezerw, wykorzystując nadwyżkę firmy i niepodzielone zyski. W wynikach widzimy redukcję portfolio pożyczek o ponad 330 mln USD.

Od drugiego kwartału Tether nie zwiększył rezerw obligacji skarbowych USA.

 • 72,6 mld USD w obligacjach skarbowych USA
 • 1,7 mld USD w Bitcoinie
 • 3,1 mld USD w złocie
 • 3,7 mld USD stanowią 'inne’

W naszej ocenie istnieje wysoka szansa, że Tether posiada znaczną stratę na portfolio obligacji USA:

 • Jeśli nie będzie musiał sprzedaż ich przed okresem zapadalności, strata ta jest 'wyłącznie papierowa’ (podobnie jak w przypadku amerykańskich banków)
 • W ostatnim czasie 'treasuries’ znacznie zyskały wobec perspektywy wygaszenia cyklu przez Fed i spadku rentowności
Tether posiada więcej rezerw niż wynosi wartość wyemitowanych USDT? Raport za III kw. wskazał, że ich ilość przewyższa emisję Tethera o ponad 3 miliardy dolarów. Źródło: Tether Holdings

Tether poszedł dalej i pokazał, jakie rezerwy zamierza mieć w niedalekiej przyszłości. Widzimy, że:

 • Wzrosła wartość treasuries (o blisko 1,5 mld USD) – Tether oczekuje zawirowań w gospodarce USA lub spodziewa się wzrostu obligacji w miarę normalizacji polityki Rezerwy Federalnej
 • Zamierza nadal skupować Bitcoina i złoto (kolejne 400 mln USD w BTC i 300 mln USD alokacji do złota)

W komentarzu do wyników CEO Tethera, Ardoino dodał:

„Wynik Tether za III kwartał jest świadectwem naszego niezachwianego zaangażowania w przejrzystość, stabilność i odpowiedzialne zarządzanie finansami. Osiągnęliśmy najwyższy w historii odsetek rezerw utrzymywanych w gotówce i ekwiwalentach. To odzwierciedla nasze zaangażowanie w utrzymanie płynności i stabilności w systemie stablecoinów. Zdolność do zmniejszania wartości zabezpieczonych pożyczek i przetrwania zmienności jest dowodem solidnych strategii zarządzania ryzykiem. Jesteśmy dumni z solidnych zysków operacyjnych Tether, pokazujących naszą siłę finansową i odporność. Co więcej, nasze inwestycje w zrównoważoną energię, wydobywanie Bitcoina, dane i technologię P2P są przykładem zaangażowania w budowanie bardziej zrównoważonej i integracyjnej przyszłości finansowej dla wszystkich”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze