Ten altcoin zyskał ponad 40% i wygląda na to, że wraca do gry
Zeszłoroczny listopad przyniósł wiele ciekawych historii. Obserwowaliśmy fascynujące rajdy po nowe ATH, wielkie powroty z dna, a także ciekawe debiuty. Imponującą historię napisał też Stellar (XLM), który atakował z dalszych miejsc, ale szybko awansował na kolejne pozycje w rankingu największy kryptowalut. Wygląda na to, że po korekcie token powoli odrabia straty i wraca do dawnej formy. Od 1 stycznia zyskał na wartości ponad 40%. Czy to już sygnał, że altcoin odpala kolejny rajd i ile może zyskać na koniec roku?
XLM zyskuje ponad 40%. Altcoin wraca do gry?
W listopadzie XLM był jednym z najciekawszych tokenów. Chociaż nie pobił swojego ATH, to wykonał imponujący rajd z poziomu 0,09 do 0,60 dolara. Ostatnie korekty z grudnia spowodowały wyhamowanie i cofnięcie. Jednak wczoraj altcoin dał sygnał, że może być gotowy do wybicia po korekcie. W ciągu jednego dnia skoczył o ponad 40% z 0,32 do 0,45 dolara. Czy to chwilowy skok, czy powrót do rajdu?
Portal ccn ocenia, że wskaźnik RSI wygląda dobrze, ale nie można wykluczyć kolejnej korekty. Analitycy portalu wskazali kilka kluczowych poziomów, które warto śledzić. Poziomy oporu, które wskazali analitycy, to 0,47676 USD (1,618 Fib), 0,513 USD (2,0 Fib) i 0,54 USD (2,272 Fib). Natomiast poziomy wsparcia oszacowano na 0,44 USD (natychmiastowe), 0,417 USD (1,0 Fib) i 0,40 USD (kluczowe wsparcie strukturalne). Z kolei krytyczna strefa odwrócenia, to cena poniżej 0,40 USD. Spadek poniżej tego poziomu może znacznie zmniejszyć szanse na wzrost.
Co ciekawe, za spółką Stellar stoi nie byle kto, bo sam Jed McCaleb. Społeczność kryptowalut może kojarzyć go przede wszystkim jako założyciela giełdy Mt. Gox. Później McCaleb był związany z Ripple (XRP). McCaleb niedawno stwierdził, że „Stellar to najbardziej niedoceniany i najmniej rozumiany projekt kryptograficzny”.
Jak Stellar (XLM) może skończyć rok?
Jeszcze kilka tygodni temu mało kto zwracał uwagę na Stellar (XLM). Jednak jego imponujący wzrost w listopadzie przykuł uwagę rynku. Czy dalej warto go uważnie obserwować?
Stellar nie jest projektem, który skupia się jedynie na swoim tokenie. Spółka współpracuje m.in. z r
z MoneyGram i Circle w zakresie płatności transgranicznych. Ponadto Stellar Development Foundation nawiązała partnerstwo z kilkoma bankami centralnymi, które mogą sprawić, że sieć stanie się kluczową częścią infrastruktury instytucjonalnej.
Portal Finbold postanowił zapytać ChatGPT-4o o to, gdzie XLM może skończyć rok. Chatbot ocenia, że altcoin może odnotować wzrost cen do 1,75–2,00 USD do końca 2025 r. Taki wariant może zaistnieć, jeśli czynniki sprzyjające wzrostowi XLM będą dominować.
Z kolei w scenariuszu pesymistycznym ceny Stellar mogą spaść do poziomu od 0,25 do 0,35 USD. Jak widać rozstrzał cen jest dość spory, co sugeruje, by podchodzić do tych prognoz z dużą ostrożność. Niemniej jednak XLM wciąż wygląda interesująco i warto go obserwować.