Tańsze opłaty transakcyjne na Opensea stają się faktem

Dobre wiadomości dla wielbicieli NFT. Opensea, popularna platforma do handlu NFT, poinformowała o unowocześnieniu protokołu, na którym opiera się jej marketplace, poprzez migrację z używanego dotychczas Wyvern Protocol na platformę Seaport, której powstanie firma ogłosiła już w zeszłym miesiącu.

Jak informuje Opensea w opublikowanym komunikacie, zmiana ta pozwoli na znaczące, bo aż o 35%, zmniejszenie opłat transakcyjnych na platformie (czyli tzw. gas fee). Co więcej, nowi użytkownicy zwolnieni będą także z obowiązującej dotychczas „opłaty inicjacyjnej”, którą zmuszony był zapłacić każdy nowy użytkownik. Oscylowała ona zazwyczaj od ok. 40, do nawet 400 dolarów, w zależności od liczby transakcji wykonywanej w danym momencie w sieci Ethereum.

Opłaty transakcyjne mogą w przyszłości zmniejszyć się jeszcze bardziej, a związane to jest z aktualizacją blockchaina Ethereum i przejściem z konsensusu proof of stake, na proof of work. W zapowiadanym Ethereum 2.0 zwiększyć ma się przepustowość sieci oraz jej skalowalność, co pociągnie za sobą m.in. właśnie obniżkę gas fee.

Niestety w obliczu ogromnych spadków jakie mają ostatnio miejsce na rynku NFT, informacja ta może być zaledwie światełkiem w tunelu, nie zanosi się bowiem, aby trend spadkowy miał w najbliższym czasie ulec większej zmianie.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx